Hindistan’ın En Büyük Kripto Para Borsası Bitcoin Rezervini Açıkladı

24 Kasım’da Coinbase tarafından desteklenen Hindistan’ın en büyük kripto para borsası CoinDCX, Nansen ile iş birliği içinde rezerv kanıtını yayınladı. Bu, dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimi yatırımcılarının, borsaların operasyonları hakkında şeffaf olma arzusunun artmasıyla geldi.

Bir bakışta veriler, CoinDCX’in toplam net değerinin yanı sıra token ve protokol tahsisini, varlıklarının değerini ve kümülatif kar ve zararını ortaya koyuyor. Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu, Matic ve ADA gibi token’lar bugün itibarıyla en değerli varlıkları arasında yer alıyor.

CoinDCX'in kripto rezervi

Resmi bir açıklamada, CoinDCX kurucusu Sumit Gupta ayrıca CoinMarketCap ile yakın zamanda eklenen rezerv ispatı takip aracını hayata geçirmek için iş birliği yapacaklarını iddia etti.

Rezerv ispatından bahsederken Sumit ayrıca şunları söyledi:

“Bu, şirket olarak bizim için büyük bir adım olsa da, bunun resmin yalnızca bir parçası olduğuna da inanıyorum. Sağlıklı bir Karşılık / Yükümlülük (R2L) oranı sağlamak için eşit bir yükümlülük görünürlüğü olması gerekir.”

Gupta, şirket için bir sonraki aşamanın, hangi kripto paraların listeye dahil edilmesi gerektiğini değerlendirecek bir sistem kurmak olduğunu söyleyerek devam etti. Yol haritasında, borsanın şeffaflığı artırmaya ve Sorumluluk Kanıtları da dahil olmak üzere çeşitli parametrelerin daha geniş bir şekilde raporlanmasına yönelik ek adımlar atması bekleniyor.

En İyi Borsalar Rezerv Sağlamak İçin Acele Ediyor

OKX, Gate, Kraken, Huobi, Crypto(.)com gibi en iyi kripto borsaları rezerv kanıtlarını kısmen veya tamamen yayınladılar.

Gate.io, 2020’de rezerv kanıtlarını sergilemek için bağımsız bir üçüncü taraf denetimine açıkça başvuran ilk ana akım borsa oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Borsası Saldırıya Uğradı, 80 Milyon Dolarlık Bitcoin, ETH, XRP Çalındı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu