Hollanda, Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev’i Serbest Bırakacak; TORN Yükseliyor!

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev, yetkililer tarafından serbest bırakılacak. ABD Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Ofisi (OFAC), kripto karıştırma hizmetine yaptırım uyguladıktan sonra Pertsev, Ağustos ayında Hollanda makamları tarafından gözaltına alınmıştı.

Kaynaklara göre, Hollanda mahkemesi Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev için bazı rahatlamalar onayladı. Gelecek haftadan itibaren ayak bileği izleme cihazı ve gözetim altında ev hapsinde kalacak.

Alexey Pertsev, Ağustos ayından beri tutuklu bulunuyor ve şu ana kadar herhangi bir resmi suçlamada bulunulmadı. Kripto topluluğu, geliştirici Pertsev’in tutuklanmasından hayal kırıklığına uğradı ve hatta yetkilileri protesto etti. Daha önce, Hollandalı yargıçlardan oluşan bir heyet, kaçma riski nedeniyle kefaletle serbest bırakılmayı reddetmişti.

Bir sonraki duruşma yarın, 21 Nisan’da yapılacak ve daha fazla soruşturma 24 Mayıs’ta gerçekleşecek. Alexey Pertsev’in avukatı Keith Cheng, savcıların Pertsev ve diğerlerinin Tornado’yu yalnızca kod yayınlamaktan ziyade bir iş gibi çalıştırdıkları yönündeki iddialarına itiraz etmeye çalışıyor.

TORN Fiyatı %20 Arttı

Tornado Cash (TORN) fiyatı son 24 saatte %20’nin üzerinde fırladı ve şu anda 10,45 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 8,48 dolar ve 10,88 dolar. Ayrıca, son 24 saatte işlem hacminin %235 artması, tarderların ilgisinin arttığına işaret ediyor.

Yatırımcı duyarlılığına göre, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev serbest bırakılırsa TORN fiyatı 20 dolara yükselebilir. Coinbase gibi borsalar TORN’u listelerse, fiyat 50 doların üzerine çıkabilir. Coinbase, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’i tamamen destekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tron CEO'su Bugün Heyecan Verici Bir Duyuru Yapmaya Hazırlanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu