Holo (HOT) Nedir? Holo (HOT) Geleceği ve Yorum 2022

Holo (HOT) Nedir?

Holo, Blockchain kullanmadan bir DApp geliştirme yöntemi olan Holochain kullanılarak oluşturulmuş merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için kullanılan merkezi olmayan bir eşler arası platformdur. Holo’nun amacı, Holochain kullanılarak oluşturulan uygulamalar arasında bir köprü görevi görerek, DApp’lerin Hot Ağı katılımcılarının kolayca erişebildiği bir ekosistem ve pazar yeri sağlamaktır.

Hot ağı, hizmetler için sunuculara ödeme yapmak için bir muhasebe sistemi görevi gören HoloFuel adlı bir token kullanır. Proje 2018’de başlatıldığında, HoloToken olarak da bilinen HOT adlı bir ERC-20 token’ı, HoloFuel için kullanılabilecek bir “IOU” olarak yayınlandı.

Hot zincir; Hızlı ve güvenli eşler arası uygulamalar oluşturmak için oluşturulmuş açık kaynaklı bir çerçeve olarak tanımlanabilir. Hotchain uygulamasıyla, kullanıcıların cihazları, farklı sunuculara bağlı olmak yerine, güvenli bir ağ üzerinden doğrudan birbirine bağlanır. Hotchain ile uygulama geliştiricilerin artık bulut depolamayı sürdürmesi ve bunun için ödeme yapması gerekmiyor.

Hot, kullanıcının bilgi işlem deneyimini kalbine koyarak aracı merkezli bir yaklaşım benimsiyor. Bu sadece kulağa hoş gelen bir felsefe değil, aslında Hot’un nasıl inşa edildiğidir. Uygulamalar cihazınızda çalışır ve kendi kimliğinizi ve verilerinizi oluşturur.

Hot, sözleşmeli iş yapan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. Projenin temeli Aralık 2016’da atıldı. Proje başlangıçta P2P ekonomisine güç sağlamak için tasarlanmış araç ve teknolojilerin geliştiricisi olan MetaCurrency projesinin bir parçası olarak başladı. Hot, DApp’ler için ortak bir P2P çerçevesi olarak tasarlanan Brock ve Harris-Braun’un daha eski bir projesi olan Ceptr’den sonra modellenmiştir.

Topluluk oluşturma araçlarının geliştirilmesinde uzmanlaşmış bir şirket olan Geek Gene’nin kurucusu olarak alternatif para birimi sistemlerini kodlama deneyimine sahip olan Arthur Brock, aynı zamanda bir sosyal girişim inkübatörü olan Emerging Leader Labs’ın kurucu ortağıdır. Diğer kurucu ortak Eric Harris-Braun. Ayrıca Brock, açık kaynaklı bir eğitim “başlangıç ​​kiti” olan Agile Learning Center’ı kurdu.

Holochain, İnternet’in baskın merkezi sistemlerine bir alternatif sağlayarak, kullanıcıların kendi seçimlerini yapma yeteneklerini korur ve harekete geçmeleri için güvenilir bilgiler sağlayarak yardımcı olur. Bu bize, akran sorumluluğu ve paylaşılan kurallar aracılığıyla bizi korurken birbirimizle bağlantı kurma özgürlüğü verir. Holochain ile kripto para teknolojisini temsil eden Hot, kullanıcılar arasında bir köprü olacak şekilde tasarlanmıştır. Hot, kullanıcılar için İnternet üzerinden P2P uygulamalarını barındırma yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeniliğin altını çizdi ve “kripto para birimi ve para birimi uygulamalarının manzarasında büyük bir değişiklik yaptı.”

Hot Ağı, Holochain kullanılarak oluşturulan DApp’ler için koruma ve işleme yetenekleri sağlayan bir dizi sunucuya dayanmaktadır. Sunucuya arka planda yazılım yüklenir ve Hotchain tabanlı bir DApp’e veya HotPort gibi özel bir makine tarafından çalıştırılan bir sunucuya otomatik olarak ek işlem gücü sağlar. Bu işlem için sunucuya HotFuel olarak ödeme yapılır. HotFuel, mikro işlemler için özel olarak tasarlanmış bir token’dır. Projenin iş planı, bir P2P uygulaması oluşturmaya ve sunucu ekosistemini barındırmaya odaklanıyor ve bunun uygulama barındırma üzerindeki beklenen etkisini sırasıyla konaklama, taksi ve konaklama endüstrileri için Uber ve Airbnb’ninkiyle karşılaştırıyor. Hot, HotFuel işlemleri için bir ücret alır, bu nedenle gelir modeli, ağdaki uygulama ve ana bilgisayar sayısını artırmaya doğrudan bağlıdır.

Holochain uygulamaları normal uygulamalardan biraz farklıdır. Bireysel bir organ fonksiyonu ile başlar. Bu uygulamada kendi kopyanızı çalıştırırsınız. Uygulamanın kalbinde, geçerli verilerin nasıl görünmesi gerektiğini tanımlayan bir dizi kural vardır. Her kullanıcının bir kopyası olduğundan, her kullanıcı tek başına sorumludur. Bu durumu kötü niyetli şekilde katılım sağlayan katılımcılar tarafsız bir şekilde belirlendi ve eylemleriyle ilgili haberler hızla yayıldı. Bir süre sonra kendilerini grubun dışında bulurlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ParaSwap (PSP) Nedir? ParaSwap (PSP) Yorum ve Geleceği 2022

Hot Ağı, merkezi İnternet ile geleneksel Blockchain teknolojisine dayanmayan Holochain arasında bir tür köprü görevi görür. Bu nedenle, siber güvenlik küresel fikir birliğine dayalı değildir. Bunun yerine, her DApp’in kendi kimlik doğrulama kuralları kümesi ve üzerinde kriptografik olarak imzalanmış kayıtları depolayabileceği yerel bir karma değeri vardır. Veriler birden çok düğüm arasında iletilirken, rastgele seçilen eşler arası uygulamalar doğrulayıcı görevi görür. Bu eşler verileri alır ve doğru kurallara uyduklarını onaylar.

Geliştirme ekibine göre Hot, mümkün olduğu kadar merkezi olmayan şekilde tasarlanmıştır. Sunucu ve uygulama arasındaki bağlantı, uçtan uca bir parola ile korunur ve Hot küresel olarak dağıtılmış bir sunucu ağı kullanır.

Holo (HOT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Arian Aghababaie, Arthur Brock ve Eric Harris-Braun
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 177,619,433,541
  • Dolaşımdaki Arzı: 173.330.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 6,248,432,853,98
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,031
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0,29
  • Proje Amacı: Hot’un amacı, daha geniş İnternet ile Hotchain ile oluşturulmuş uygulamalar arasında bir köprü görevi görerek, Hot ağının katılımcıları tarafından İnternette barındırıldıkları için DApp’ler için bir ekosistem ve pazar yeri sağlamak.

Holo (HOT) Geleceği

Birçok yatırımcı, piyasa değişkenlerini yakından takip ederek çıkarımlarda bulunan uzmanları takip ederek yatırımlarını şekillendirmektedir. Hot coin borsadaki yükseliş trendlerine katılabilen alternatif coinlerden biri haline geldi. Ülkemizde son derece yüksek bir yatırım tabanına sahip olan Hot için bir süredir kara bulutlar dolaşıyor. Fiyat açısından ise son birkaç aydaki genel düşüşten ciddi şekilde etkilendi. Krizden sonra tüm coinler gibi toparlanmak için çeşitli atılımlar yapan Hot Coin, yine de yatırımcıların beklediği seviyeye ulaşamadı ve özellikle piyasayı sert vurdu.

Bunun sonucunda birçok yazılım geliştirici blockchain platformunu kullanarak piyasadaki coinlerle rekabet eden coinler üretmeye başlamıştır. Ancak bu paralar arasında HOT Coin gibi sağlam projelere sahip kripto varlıkları ayakta kalmayı ve uzun vadeli yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Kripto endüstrisindeki en büyük anlardan biri olan 2016-2018 yıllarında Arthur Brock ve Erick Harris tarafından üretilen bu dijital varlık, ilk kez insanların uluslararası para transferi yapması için kullanılıyor. düşük maliyetle.

Holo (HOT) Yorum

Holochain kullanarak işlem kullanıcılarının verileri ile Hot Coin’in sanal ağı, pazar adı Hot arasında belirli bir iletişim köprüsü kurabilmek. 2018’de faaliyete geçen ve 2021’den itibaren birçok kripto para alım satım sitesinde kazanılabilen bu kategori, değer olarak en düşüklerden biri ve listede 29. sırada yer alıyor. Hotchain platformu, geleneksel blok zincirlere bir alternatif olarak konumlandırılmıştır.

Hotchain, dahili, finansal olmayan bir borç verme motorudur. Cihaz sahiplerinin, uygulamalarını başarıyla kullanabilmeleri için depolama alanını birden fazla kişiyle paylaşmasına olanak tanır. Hotchain çerçevesinin ana yararı, ağa bağlı her cihazın, cihazın bağımsız olarak çalışmasına izin veren güvenli ve kişisel bir kayıt almasıdır. Bu nedenle, yakın gelecekte daha yüksek fiyatlar bekleyen uzmanlar ve analistler, kendi görüşlerinde haklı olduklarını kanıtlayabilirler.

Holo (HOT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Holo (HOT)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu