Horizen (ZEN) Nedir? Horizen (ZEN) Geleceği ve Yorum 2022

Horizen (ZEN) Nedir?

Horizen (ZEN), merkezi olmayan altyapı tarafından desteklenen ve platformlar arası uyumlu olacak şekilde tasarlanmış bir blok zinciri sistemi olarak tanımlanabilir. Proje ile blockchain ağında ortaya çıkabilecek gizlilik, işlem hızı ve güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

ZEN, gizlilik odaklı bir kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Bu kripto varlığı, Zcash blok zincirindeki bir çatal eylemiyle oluşturuldu. Başka bir deyişle, ZEN ekibi, kullanıcılara Zcash’in yükseltilmiş bir sürümünü getirmeyi hedefliyor. ZEN projesinin hedefleri arasında akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları daha güvenli, daha güvenli ve daha verimli hale getirme fikri yer alıyor.

Blockchain teknolojisi, kullanıcılara tanıtıldığı ilk andan itibaren ilgilenenlere yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu yenilikçi teknolojiden yararlanan kullanıcılar, sunduğu birçok avantajdan yararlanmaktadır. Avantajlarının yanı sıra bu teknoloji nedeniyle bazı sorunların da ortaya çıktığı söylenebilir. Ölçeklenebilirlik, güvenlik, anonimlik isteği (anonimliğe dönüş) ve benzeri durumlar bu konular arasında olabilir. ZEN, bu sorunları kendi yorumuyla çözmeyi amaçlayan yenilikçi bir blockchain projesidir. Proje, blok zinciri ağlarının gizliliğini, yavaşlığını ve merkezsizleşmesini hedefleyen çözümler getiriyor.

Yapılan açıklamalara göre ZEN coin platformu olan Horizen, yan zincirleme ve ölçeklendirme çözümüne sahip piyasadaki ilk tamamen merkezi olmayan ve tamamen özelleştirilebilir yan zincir platformudur.

Horizen yan zincir platformu, işletmelerin ve geliştiricilerin, tamamen ve tamamen ZEN tarafından dağıtılan güvenli, gizliliği koruyan bir mimaride gerçek dünya blok zinciri uygulamalarını hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde oluşturmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Mayıs 2017’de piyasaya sürülen platform, büyük kripto borsalarında bulunan ZEN kripto para birimine ek olarak gerçek dünyada kullanıma izin veriyor. Kullanıcılar, ZEN ürünleri ve hizmetleriyle arayüz oluşturan çok işlevli bir cüzdan olan ZEN uygulaması Sphere by Horizen’i kullanarak ZEN’i güvenli bir şekilde depolayabilir ve takas edebilir.

Ayrıca Horizen, küresel bir topluluğa, 50’den fazla profesyonelden oluşan bir ekibe ve araştırma ve geliştirmeye yapılan sürekli yatırımla desteklenen bir geçmişe sahiptir.

ZEN ayrıca çok katmanlı düğüm sistemi ile sektördeki en büyük teşvik düğüm ağına sahip olduğunu iddia ediyor. Düğüm madencileri ‘toplam blok hibesi’ alır. ZEN’in coğrafi olarak dağıtılmış düğüm ağı, yan zincirler ve uygulamalardan oluşan bir ekosistemi çalıştırmak için gerekli altyapıyı sağlar.

Horizen (ZEN) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Robert Viglione ve Rolf Versluis tarafından başlatıldı.
  • Kuruluş Yılı: Mayıs 2017
  • Blok Zinciri: Sidechain
  • Toplam Arzı: 21,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 12,331,750
  • Piyasa Değeri: ₺ 5.654.609.643,75
  • En Düşük Fiyat: ₺ 431,89
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2497,31
  • Proje Amacı: Saldırılara karşı minimum yüzde 51 oranında koruma sunan bir ağ oluşturmak ve gizli işlemler yapabilen paralar geliştirmekle ilgili.

Horizen (ZEN) Yorum

ZEN coin incelemelerine baktığımızda 2017 yılından beri piyasada olan bir coin olduğu için inandırıcı bir proje iddiasında bulunulduğunu gördük. Ayrıca yatırımcılar ZEN coin bu token üzerinde yükselişe geçmiş görünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Merkeziyetsiz Blok Zinciri Teknolojisi ile Siber Güvenlik Paradigmalarını Baştan Yazmak

Ayrıca platformun özelliklerinin ve desteklediği fazların da ZEN coini desteklediği ve fiyat hareketlerinde etkili olduğuna inanılıyor. Ancak her token’da olduğu gibi ZEN token’ın da eleştirmenleri olduğu kadar destekçileri de var.

ZEN Coin ile ilgili yatırımcı ve analistlerin yorumlarına bakıldığında olumlu yorumlar yapılıyor. Yatırımcılar, hem Pow hem de Pos mutabakatından yararlanma koşullarından memnun olduklarını söyledi. Analistler, Pow’un ana iş kanıtı zinciri kurarak güven sağladığını, yan zincirlere eklenen Pos’un ise pasif gelir sağladığını söyleyerek benzer yorumlarda bulundular.

Hive Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, bir cüzdan aracılığıyla Hive Coin ile işlem yapmanın ne kadar kolay olduğundan bahsetti. Hive kripto cüzdanını kullanarak Web3 uygulamalarına bağlanarak herhangi bir uygulama ile işlem yapabileceklerini açıklıyorlar. Ekosistemde tek bir cüzdan aracılığıyla gezinmeyi uygun buluyorlar.

Horizen (ZEN) Geleceği

Daha önce de belirtildiği gibi, Zendoo hala test ağında. Horizen’in yol haritasına göre ekip, yan zincir protokolünü bu yılın 3. çeyreğinde ana ağa taşımayı umuyor. Zendoo ana ağa ulaştığında, projenin sözünü yerine getirdiği ve bu tür haberlerden sonra ZEN tokeninin değerinin artabileceği anlamına gelir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük bir kripto borsasının platformunda ZEN’i desteklemek istediğine dair haberler var. Tarihsel olarak, bu borsadaki kripto para birimi kayda değer bir ses çıkardı ve ilk listelendiğinde fiyatta büyük bir artış yaşadı. ZEN, titiz bir teknik ve uyumluluk incelemesinden geçerse, token listelendikten sonra kısa bir ralli görebilir.

Horizen şu anda Grayscale’deki 13 kurumsal düzeyde yatırım projesinden biridir. Grayscale’in CEO’su Horizen’in modern teknolojiyi kullandığını ve projenin arkasında iyi bir ekibe sahip olduğunu söylüyor. Blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin gelecekte mahremiyete dayalı uygulamalar için prim ödeyeceğini düşünüyor. Grayscale’in Project Horizen’e verdiği destek, geleneksel işletmeler arasında güven oluşturuyor. Bu güven ve projenin devasa düğüm ağı nedeniyle Horizen, merkezi olmayan, ölçeklenebilir, güvenli ve blok zinciri tabanlı bir çözüm arayan şirketler için muhtemelen ilk tercih olacaktır.

Horizen (ZEN) Nereden ve Nasıl Alınır?

Horizen (ZEN)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu