HSBC Varlık Sınıfı Olarak Bitcoin İle İlgilenmeyecek - BTC MAGAZİN

HSBC Varlık Sınıfı Olarak Bitcoin İle İlgilenmeyecek

Dünya çapındaki en büyük yatırım bankalarından biri olan HSBC, varlık yönetimi işinde Bitcoin’i tanıtmayı planlamıyor.

Reuters tarafından yayınlanan en son habere göre HSBC’nin Bitcoin ticaret masası kurma planı yok. “Volatilite göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’le ilgilenmiyoruz, müşterilerimiz orada olmak istiyorsa tabii ki olabilirler, ancak onu servet yönetimi işimiz içinde bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz.” dedi.

HSBC tarafından yapılan en son duyuru, rakip banka Goldman Sachs’ın kısa süre önce kripto para birimi ticaret masasını yeniden başlatmasıyla Bitcoin ile ilgili farklı bir görüşü vurguluyor. ABD merkezli finansal hizmetler devi Wells Fargo, geçen hafta bankanın zengin müşterilerine kripto para birimi hizmetleri sunmayı planladığını duyurdu.

Quinn, Reuters ile yaptığı röportajda, bankanın stabilcoinlere girmek için acele etmeyi planlamadığından bahsetti. Quinn, Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak adlandırdı ve oynaklığı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para birimine değer vermenin son derece zor olduğunu belirtti.

Bitcoin Düzeltmesi

Tesla ve Çin’den yapılan açıklamalar nedeniyle son birkaç günde BTC’nin fiyatı aşırı dalgalanma yaşadı. Dünyanın en değerli dijital para birimi Pazar günü, Ocak 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan yaklaşık 31.000 $ ‘a dokundu. Bitcoin dalgalanması, son 7 gün boyunca farklı ticaret platformlarında büyük likidasyonları tetikledi. 

HSBC CEO’su, BTC’nin yüksek volatilitesinin ve şeffaflık eksikliğinin kurumlar için başlıca endişeler olduğunu belirtti. Quinn, “Bitcoin’i bir ödeme aracından çok bir varlık sınıfı olarak görüyorum ve müşterilerin bilançosunda ona nasıl değer verileceğine dair çok zor sorular var çünkü çok değişken.” diye ekledi.

Bitcoin fiyatı, son düzeltmeden sonra 35.000 $ seviyesinde sabitlendi. Yazı yazılırken, BTC 680 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. BTC’nin kripto piyasasındaki hakimiyeti son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. Bitcoin şu anda toplam kripto piyasası kapağının yaklaşık% 46’sını oluşturuyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu