HSBC Müşterileri Mortgagelerini Artık Bitcoin, SHIB, XRP ve DOGE ile Ödeyebilecekler

HSBC Müşterileri, FCF Pay Üzerinden Mortgage ve Kredi Ödemelerini Kripto Paralarla Yapabilecek

Yenilikçi bir hamleyle, blockchain tabanlı ödeme işlemci FCF Pay, HSBC müşterilerinin artık mortgage faturalarını ve kredilerini Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve birkaç ünlü meme coin dahil olmak üzere çeşitli kripto paralar kullanarak ödeyebileceklerini duyurdu.

Bu oyun değiştiren özellik, firma tarafından Salı günü atılan bir tweet ile duyuruldu ve kripto paraların geleneksel finansal hizmetlere entegrasyonu yolunda önemli bir adım oldu.

“HSBC müşterileri! HSBC kullanıcılarının mortgage faturalarını ve kredilerini FCF Pay üzerinden kripto paralarla ödeyebileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kabul edilen kripto paralar arasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Ripple, Doge, Shiba Inu ve daha birçokları bulunuyor! Kendiniz deneyin!”

https://twitter.com/fcfpay/status/1706707139534659917?s=20

Kripto Paraların Ana Akım Finansa Entegrasyonu

Bu gelişme, kripto paraların ana akım finansal işlemlere entegrasyonunu amaçlayan bir dizi hamlenin ardından geldi. Ekim 2022’de, FCF Pay, Netflix aboneliklerini ve Amazon’da alışverişi BTC, ETH, DOGE ve diğer kripto paraların yanı sıra SHIB tokenları kullanarak yapabilme olanağını getirerek gündeme gelmişti. Bu, FCF Pay’in Visa kartının entegrasyonu aracılığıyla gerçekleştirildi.

Ayrıca, Kasım 2022’de kripto para meraklıları, FCF Pay’in Visa kartları aracılığıyla American Airlines ve Air Canada ile uçuş biletlerini tokenları kullanarak satın alabileceklerini öğrendiklerinde heyecanlandı.

Momentum, Şubat 2023’te FCF Pay’in Shiba Inu’nun BONE ve LEASH tokenlarını, Bitcoin’in ötesinde desteklenen kripto paralar yelpazesini genişleterek, sanal debit kartları için ödeme seçenekleri arasına eklediğini açıkladığında devam etti.

Kripto ile Bankasızları Bankalaştırma

FCF Pay’in kripto kabulüne olan taahhüdü, geçen hafta şirketin Crypto Bill Payments sistemini başlatmasıyla bir kez daha vurgulandı. Firmanın bir blog yazısına göre, bu ürün kullanıcılara ABD’de kripto paralarla yaklaşık 21,000 şirket ve hatta kamu yönetimlerine fatura ödeme imkanı tanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MediaMarkt, Bitcoin ATM'lerini Kullanıma Sunacak

Bunlar arasında Bitcoin, Ethereum, Ripple, Shiba Inu ve çeşitli blockchain’ler üzerinden USDT gibi stablecoin’ler bulunuyor. Bloga göre, bu girişim sadece kripto para meraklılarına değil, aynı zamanda ABD’deki bankasız nüfusun ihtiyaçlarına da hizmet edecek.

Dikkat çekici şekilde, FCF Pay kripto para ödeme sürecini basitleştirdi ve sadece üç kolay adıma indirgedi: alacaklıyı seçmek, fatura bilgisini girmek ve kripto para ödemesini göndermek.

Ek olarak, ödeme işlemci 48 saat içinde ödemenin gerçekleştirilmesi ve teslim edilmesi konusunda hızlı bir dönüş süresine sahip. Ayrıca belirtmek gerekir ki, FCF Pay, geniş bir kullanıcı yelpazesine erişilebilirlik sağlayarak, merkezi borsalar dahil olmak üzere tüm tipteki kripto para cüzdanlarına destek veriyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu