Illuvium (ILV) Nedir? Illuvium (ILV) Geleceği ve Yorum 2022

Illuvium (ILV) Nedir?

Illuvium (ILV), oyuncuların sanal dünyada özgürce dolaşabileceği Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir AAA rol yapma/dövüş oyunudur. Illuvium, çeşitli koleksiyon ve ticaret özellikleriyle zorlu oyuncuların ve DeFi hayranlarının dikkatini çekiyor.

Bir metaverse projesi olan ILV, sanal evrene dağılmış 100’den fazla benzersiz Illuvial ile bir 3B ortama sahiptir ve her biri birinci sınıf sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanmıştır. Bu 3D ortam sayesinde ILV, yüksek bütçeli bireysel oyunlara alışmış oyunculara hitap ediyor.

Yavaş tempolu bir hikayeye ve geniş, keşfedilebilir manzaralara sahip bir oyun olan Illuvium, koleksiyonluk NFT oyun karakterleri ve savaşılabilen, takas edilebilen ve yükseltilebilen benzersiz envantere sahiptir.

Metaverse, oyunun en başında, galaksiler arası bir uzay filosunun parçası olan bir nakliye gemisinde başlar ve bir tehlikeyi araştırır. Ancak, hava koşullarındaki sert bir değişikliğin neden olduğu radyoaktif bir patlamanın ardından geminin motorları devre dışı bırakıldı. Böylece nakliye gemisi, oyunun kahramanının ırksal uygarlığın efsanevi beşiği olan perişan olmuş bir gezegenin yüzeyine çarptı.

Yıkıntılardan kurtulan kahraman, bazıları büyülü güçlere sahip görkemli ve benzersiz canavarları keşfetmeye başlar. Illuvium’un hikayesi bu şekilde ortaya çıkıyor. Hikayenin ilerleyen bölümlerinde kahraman, perişan olmuş gezegenin gizemlerini çözmek için yakaladığı canavarları bastırır. Karakter daha sonra uçsuz bucaksız topraklarda dolaşan ve gezegenin çoğunu kilitli tutan gözetleme kulelerini kaldırmaya çalışan bir avcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, oyun henüz geliştirme aşamasında olduğu için zaman içinde hikayede meydana gelen değişiklikleri görebilme ihtimalidir.

Illuvium, blockchain tabanlı öğelere sahip bir metaverse projesi olmasına rağmen, diğer metaverse oyun projelerinden çok daha güzel grafiklere sahip resmi bir video oyunudur. Oyunu kişisel bilgisayar ekranınızda bir uygulama olarak indirebilir ve erişebilirsiniz. Bu uygulamanın yanı sıra, oyun içi gezegeni keşfederken veya savaşta edindiğiniz benzersiz varlıkların, yani NFT’lerin ticareti için bazı yararlı DeFi uygulamaları da vardır.

Oyuncular güzel ILV gezegenini geçer, Illuvials ve diğer oyuncularla savaşır veya oyunda paylaşılan görevlere ve hikayelere katılır; Eşsiz vizyondan yararlanırlar. Yolculuğu sırasında oyuncu, nadirlik, kullanışlılık ve arzu edilen yetenekler açısından değeri değişen çeşitli özelliklere sahip İllüvyonlarla karşılaşır.

ILV, Unreal Engine 4.26 üzerine inşa edilmiştir. Savaşlar, olayları milisaniyeden daha kısa sürede işleyen C kodlu bir simülasyonda gerçekleşir. Bu simülasyon daha sonra Unrel motoruna bağlanır ve görselleştirilir. Sunucu çok küçük giriş değerlerini saklayabilir ve herhangi bir savaş maçı tekrar oynatılabilir. Üstelik bu gelişmiş sistem sayesinde her savaş kolayca arşivlenebilir. Oyun fragmanını izlerken sinematik mod izlenecek. Bu mod, daha az güçlü bilgisayarların eşleşmeleri mümkün olan en iyi kalitede görüntülemesini sağlar.

Illuvium’un her alanı, dünyanın en iyi dijital sanatçılarından bazıları tarafından titizlikle tasarlanmıştır. Arka uç, önde gelen bir IaaS (Hizmet Olarak Altyapı) ve PaaS (Hizmet Olarak Platform) sağlayıcısı olan Amazon Web Services (AWS) üzerinde barındırılmaktadır. Arka uç hizmeti, sunucusuz bir model olarak AWS Lambda ile oluşturulur. Bu sayede sınırsız ölçeklenebilirliğin son derece verimli ve uygun maliyetli bir şekilde sağlandığı doğrulanmıştır.

Diğer blockchain destekli oyunların aksine, Illuvium, harap olmuş gezegenin farklı bölgelerine dağılmış 100’den fazla benzersiz ILV ile tamamen 3D bir ortama sahiptir. Birinci sınıf sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan Illuvials, büyük bütçeli perakende oyunlara alışmış oyunculara yöneliktir. Ek olarak, Illuvium’u diğer metaverse projelerinden ve AAA oyunlarından ayıran birkaç başka özelliği daha vardır. Bu; Katman 2 entegrasyonu IlluviDEX ve verim çiftçiliğidir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Fiyatları Nasıl Belirlenir? NFT Fiyatları Yükselir Mi?

lluvium, Ethereum tabanlı bir proje olmasına rağmen, NFT işlevselliği ve ölçeklendirme blok zinciri uygulamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir katman 2 projesi olan Immutable X (IMX) üzerine inşa edilmiştir. Immutable X, sıfır gaz ücreti ve neredeyse anında ticaret çözümleri sunar. Ek olarak, oyuncular Immutable X kullanırken varlıklarının mülkiyetini elinde tutar.

Benzersiz metaverse projesi Illuvium’un ayrıca merkezi olmayan bir borsası olan IlluviDEX vardır. Bu platformda, Illuvial NFT dahil olmak üzere ILV varlıklarının güvenli değişimi mümkündür. IlluviDEX platformunda her satıştan işlem ücreti olarak yüzde 5 pay alınarak havuza eklenir.

Kullanıcılar, ödüllerini sILV olarak talep ederek veya oyun içi öğeleri satın almak için erken ödülleri kullanarak USD eşdeğeri sILV talep edebilirler. siLV oyundan geri alınamaz, bu da oyundan çekilemeyeceği ve blok zinciri tabanlı varlıklar tarafından temsil edilmediği anlamına gelir.

Illuvium (ILV) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Kieran Warwick
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 650,861
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,367,112,430
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,567.25
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 34,147.67
  • Proje Amacı: ILV token’ın ana işlevleri yönetişim, likidite madenciliği ve kasa dağıtımıdır. Oyun tamamen merkezi değildir ve ekosistemin yerel token’ı olan ILV token’ı etrafında bir yönetişim yapısına sahiptir.

Illuvium (ILV) Geleceği

Illuvium; Açık dünya keşif oyunu ile PVP savaş oyununun birleşimidir. Çok sayıda oyuncu, zamanlarını Illuvium dünyasının uçsuz bucaksız alanlarını keşfederek veya güçlü canavarlardan oluşan ekipler oluşturarak geçirebilir. Ayrıca İllüvyon; Verim çiftçiliği yoluyla kazanılan tüm ILV ödüllerinin geri alınabilmesi için bir yıl boyunca kilitlenen benzersiz bir verim çiftçiliği ödül sistemine sahiptir. Katılımla birlikte ILV Coin’in geleceği ile ilgili olarak kar ve değer artışı beklenmektedir.

ILV oyunu, açık dünya da keşif yapma oyunu ile PVP savaş oyunlarının birleşimidir. Oyuncular zamanlarını uçsuz bucaksız oyun dünyasını keşfederek veya güçlü canavarları bir araya getirerek geçirebilirler. Blockchain alanında uzmanlar tarafından geliştirilen Illuvium, son derece sağlam bir altyapıya sahiptir. Kripto uzmanlarının da güvendiği ILV coin, güvenle yatırım yapılabilecek altcoin projeleri arasında yer alıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Illuvium (ILV) Yorum

Kripto paralar, blockchain ve oyun endüstrisi iç içe geçmeye başladı. Bu nedenle blockchain tabanlı oyunlar ve oyun token’ları oldukça fazla ilgi görüyor. Illuvium da bu ekosistemde büyüyen ve ilk günden beri ilgi gören bir token olarak değerlendirilebilir.

Illuvium (ILV) bir ERC-20 tokeni olduğundan, Ethereum üzerine kurulu diğer tüm ERC-20 tokenleri gibi belirli standartlara göre oluşturulur.

NFT takas işlemlerinin merkezi olmayan bir platform olan IlluviDEX üzerinde yapılması, takas işlemlerinde güven vermektedir. Ayrıca oyuna baktığımızda ve arkasındaki ekibin sıkı çalışmasını göz önünde bulundurduğumuzda, Illuvium ekibinin her gözlemciye (ağ kullanıcıları) karşı tüm çalışmalarını sorumlu bir şekilde yaptığını söyleyebiliriz.

Illuvium (ILV) Nereden ve Nasıl Alınır?

Illuvium (ILV)’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu