IMF Başkanı Bitcoin’e Göz Kırptı: Kripto Paralardan Vazgeçilmemeli

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Dünya Ekonomik Forumu’nun Salı günkü yıllık toplantısında, Terra’nın algoritmik istikrarlı parası UST’nin çöküşünün insanları kripto para birimlerinden vazgeçirmemesi gerektiğini söyledi. Kristalina Georgieva, daha hızlı hizmet, çok daha düşük maliyetler ve daha fazla katılım sunduğu için kripto piyasasının önemli olduğuna inanıyor.

IMF’den Kristalina Georgieva, Terra Çöküşüne Rağmen Kriptoyu Selamlıyor

Bloomberg’in bildirdiğine göre, Dünya Ekonomik Forumu’nun Davos’taki yıllık toplantısında Kristalina Georgieva, yatırımcıları Terra’nın UST ve LUNA’sının çöküşüne rağmen kripto pazarını terk etmemeye çağırdı, çünkü tüm dijital para birimleri aynı değil:

“…Hepimize daha hızlı hizmet, çok daha düşük maliyetler ve daha fazla kapsayıcılık sunuyor, ancak yalnızca elmaları portakal ve muzdan ayırırsak.”

Kristalina Georgieva

IMF’den Kristalina Georgieva, her yatırım varlığının bir miktar ilişkili riskle geldiğini düşünüyor ve kripto para birimleri de öyle. Bu nedenle, nakit ve diğer varlıklarla desteklenen stablecoin’ler, algoritmalar tarafından desteklenen stablecoin’lerden farklıdır. Stabilcoin’ler, ABD doları gibi rezerv varlıklarla 1:1 sabit tutması gereken kripto para birimleridir.

Algoritmik stablecoin TerraUSD veya UST’nin çöküşü, kripto pazarında büyük bir tasfiyeye neden oldu. Bu, yatırımcılara daha az destekli bu tür riskli varlıklardan kaçınmaları için bir ders olmalıdır. 

“Onu ne kadar az destekliyorsanız, bu şeyin yüzünüzde patlaması riskini almaya o kadar hazırlıklı olmalısınız.”

Kristalina Georgieva

Kristalina Georgieva ayrıca dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicileri kripto düzenlemeleri ve eğitim yoluyla yatırımcıları korumaya çağırıyor. Ayrıca, kripto ürünlerini para birimleriyle karıştırmaya karşı uyardı. Georgieva’ya göre, bir egemen garanti tarafından desteklenmeyen herhangi bir şey bir varlık sınıfı olabilir, ancak bir para birimi olamaz.

Kripto Piyasası Baskı Altında Kalıyor

Kripto piyasası, Terra’nın UST ve LUNA’sının çöküşünden bu yana baskı altında, yatırımcıların piyasaya olan güveni azalıyor. En iyi kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum, son 2 haftadır bir aralıkta işlem görüyor. Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla 29.000 doların ve 1900 doların üzerinde tutmak için mücadele ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance.US: Büyük Hacime Sahip Kripto Varlıklarını Araştırıyoruz

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu