IMF’den Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Kötümser Tahmin!

Uluslararası Para Fonu (IMF) para ve sermaye piyasaları direktörü Tobias Adrian, Yahoo! Finance ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisinin potansiyel olarak daha da kötüleşebileceğini iddia etti.

Adrian, gelecekte daha fazla kripto para projesinin başarısız olabileceğine inanıyor. Mevcut kripto para krizinin büyük ölçüde tüm ekosistemi çökerten TerraUSD (UST) algoritmik stabilcoinin düşüşüyle ​​tetiklendiğini belirtmekte fayda var. Daha savunmasız fiat destekli stabilcoinlerin yakın gelecekte banka kaçışları görmesi muhtemel. Bu tür projelere örnek olarak, önde gelen stablecoin ihraççısı Tether’den özellikle bahsetti. Bununla birlikte Adrian, bu tür krizlere karşı daha az savunmasız olan bazı sabit paraların olduğunu kabul etti.

IMF direktörü, ABD ekonomisi bir resesyona girerse dijital varlıkların daha da dik bir satış göreceğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Borsası ErisX Dijital Ticaret Odasına Üye Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu