ING Bank’tan Şaşırtan Kripto Para Anket Sonuçları

ING Bank tarafından yapılan ve 18 Eylül’de yayınlanan bir anketin sonuçlarına göre Avrupalıların çoğu, birçok dükkanda kripto para birimlerinin harcanabileceğine inanıyor .

15 farklı ülkeden 15 bin Avrupalı’nın kripto ile ilgili sorulara cevap verdiği ankette, katılımcıların % 51’inin çoğu mağazada kripto para birimlerinin harcanabileceğine inandıkları ortaya çıktı. 

CoinMap şu anda dünya genelinde kriptoların harcanabileceği 15.430  yer bulunduğunu gösteriyor. 

Açıklamaya göre, ankete katılanların% 82’si beş sorudan en az birini doğru cevapladı. Ayrıca, on kişiden dördü (% 41) kripto için yüksek beklentilere sahipken, dörtte birinin (% 23) düşük beklentileri var. Özellikle katılımcıların üçte biri (% 32), kripto para birimlerinin çevrimiçi harcamaların geleceği olduğuna inanıyorlar.

Dahası, dörtte birinden fazlası (% 27), bankaların kripto varlıkları için cari hesaplar sunmaları gerektiğine dikkat çekerek tanıdık marka ve kuruluşlardan yeni kripto para birimi teklifleri almaya açık olduklarını söylüyor.

Yanıt verenlerin %27’si, kripto para birimlerinin merkezi bir kurum tarafından kontrol edildiğine inanırken, % 34’ü bunun olmadığına inanıyor, % 44’ü konuyla ilgili görüş belirtmiyor. 

Son olarak, görüşülen tüm Avrupalıların büyük çoğunluğu (% 63), kripto varlıklarının değerinin sürekli değiştiğini ve % 73’ü kripto para biriminin bir tür dijital para birimi olduğunu biliyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Yatırımcıları Sahte Firefox Eklentisinin Kurbanı Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu