İspanya Kripto Sahiplerini Varlıklarını İfşa Etmeye Zorlayacak - BTC MAGAZİN

İspanya Kripto Sahiplerini Varlıklarını İfşa Etmeye Zorlayacak

  • İspanyol hükümeti, kripto tüccarlarını ve kripto tutanları; kripto varlıklarını açıklamaya zorlamayı planladığını açıkladı.

İspanyol hükümeti sözcüsü Maria Jesus Montero’nun kısa süre önce yapmış olduğu açıklamaları Bloomberg bildirdi: kripto varlıklarının sahipleri, varlıklarını ve kazançlarını açıklamaya zorlanacak.

Bu yasanın taslağı ilk olarak 2018’de sunuldu. O zamanlar Bloomberg’e göre, ülkenin Vergi Dairesi, finansal şirketlerden düzenli olarak kripto varlıkları alıp ticaret yapanların isimlerini ve ticaret verilerini açıklamalarını talep etti.

Girişimin amacı, potansiyel vergi kaçakçılığını önlemek ve dijital varlıkların yardımıyla yapılan kara para aklamayı önlemekti.

Şimdi, İspanyol hükümetinin; kripto sahiplerinin kripto varlıklarını ve ticaretten elde ettikleri kazançları ortaya çıkarmayı planladığı söylentisi yayıldı.

İlginç olan; kripto para baronu John McAfee, geçtiğimiz günlerde ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla “İspanyol polisi” tarafından gözaltına alınmıştı.

Şu anda McAfee, ABD’ye iade edilmeyi bekliyor ve dört yıl boyunca vergi kaçırmaktan yargılanırken, ICO’larda ve altcoinlerde spekülasyon yaprak 23 milyon dolar kazandığı tahmin ediliyor.

Şu anda Rus hükümeti, kripto sahiplerini; ellerinde tuttukları kripto varlıklarını açıklamaya zorlayacak benzer bir tasarıyı düşünüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu