İşte Ethereum ATH'sinin Üç Nedeni - BTC MAGAZİN

İşte Ethereum ATH’sinin Üç Nedeni

Bugün erken saatlerde Ethereum, 1.460 $ seviyesinin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; işte nedenlerinden bazıları.

CoinMarketCap, yaklaşık 13 saat önce en popüler ikinci kripto para birimi olan ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini ve grafikte 1.467 $ seviyesine ulaştığını kaydetti. İşte Ethereum’un yeni ATH’sinin birkaç nedeni.

Kaynak: coinmarketcap.com

ETH 2.0 sözleşmesindeki toplam ETH değeri yeni ATH’yi getirdi

Ethereum 2.0 lansmanının sıfır aşaması geçen yıl Aralık ayında başladı ve başarıyla devam ediyor. Her bir stake sahibinin minimum 32 ETH göndermesi gerekmekteydi ve böylece ETH depozito sözleşmesine yatırılan minimum 524.288 ETH ile başladı. ETH 2.0, iş kanıtı (PoW) ‘dan, kazancın ödülünün ne kadar ETH koyduklarına bağlı olacağı kanıtı (PoS) mutabakat mekanizmasına geçişle ilgilidir.

Ancak, pay sahipleri tarafından sözleşmeye kilitlenen ETH miktarı artmaya devam etti.

24 Ocak’ta popüler analiz ajansı Glassnode, ETH 2.0 depozito sözleşmesinde kilitlenen Ethereum miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.815.714 ETH’ye yükseldiğini paylaştı.

ETH 2.0 uygulamasının 0. Aşamasını Aşama 1, Aşama 1.5 ve Aşama 2 takip edecek. Aşama 1’in bu yıl içinde başlaması bekleniyor.

CME’deki kurumlar için yaklaşan Ethereum vadeli işlemlerinin lansmanı

2020’nin sonunda, kurumsal müşterilerle çalışan Chicago tabanlı bir platform olan CME, 8 Şubat’ta Ethereum tabanlı vadeli işlemleri başlatmak için bir duyuru yayınladı.

CME ve CBOE, Aralık 2017’de kurumsal oyunculara Bitcoin vadeli işlemleri sunan ilk platformlardı. Bu, finans kurumlarının kriptoya yatırım yapmaya başlaması için kapıyı açtı. Bununla birlikte, ironik bir şekilde, kripto piyasası bundan hemen sonra uzun süren “kripto kışına” daldı.

Borsalarda ETH arzı azalıyor

Çeşitli analitik şirketleri raporlamaya devam ederken, 2021 başladığında, kripto borsalarındaki ETH miktarı düşüyor.

ETH bakiyeleri, finansal kurumlar da dahil olmak üzere, kullanıcılar olabildiğince fazla ETH elde ettikçe ve bu paraları soğuk depolama cihazlarında / cüzdanlarında uzun vadede saklamak için geri çektikçe küçülüyor.

Bu durum, IntoTheBlock ve Glassnode’dan gelen verilerle onaylandı. İkincisinin son verilerine göre, ticaret platformlarındaki ETH bakiyeleri, 15,5 milyon ETH civarında 15 ayın dibine ulaştı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu