İşte FED Kararı Öncesi Ethereum’un Durumu

Fed, faiz kararını açıklamaya hazırlanırken, bu hafta hem finansal hem de kripto para piyasalarının şeklini değiştirebilecek en az iki temel olay gerçekleşecek. Her iki olayın ardından, Ethereum adres aktivitesi büyük bir artış gösteriyor. İzlenecek birkaç anormallik daha var.

Tarihsel olarak, Ethereum traderları ve yatırımcıları, faiz açıklaması gibi önemli olaylardan önce ağ ücretlerine yansıyan daha fazla faaliyet belirtisi gösterdi. Herhangi bir büyük olaydan önce, yatırımcılar, kripto paralarını mümkün olan en kısa sürede satmaları gerektiğinde, varlıklarını hedge etme ve borsalara gönderme eğilimindedir.

Zincir içi ölçümlerin önerdiği gibi, ETH hala düşüş trendinde hareket ediyor, bu da hem uzun vadeli yatırımcıların hem de traderların kendilerini korumak için herhangi bir hamle yapmanın gerekli olmadığını düşündüklerini gösteriyor.

Adres etkinliğindeki en büyük artışlardan biri, varlık tarihindeki metriğin en büyük hareketlerinden biri olarak kabul edilen Ethereum’da dün ortaya çıktı. Aktif ETH adreslerinin bu kadar güçlü ve beklenmedik bir şekilde büyümesi doğal görünmüyor ve bir tür operasyonun pazarın radarı altına girdiği anlamına gelebilir.

Ağda böyle garip hareketlere neden olabilecek çok sayıda şey var. Bunlardan biri, en olası sebep olan airdrop çiftçiliğidir. Cüzdanların, Merge güncellemesinden önce taşınması da ağdaki aktif adreslerin sayısında güçlü bir artışa neden olabilirdi. Yazım zamanında, Ethereum son 24 saatte %3’ün üzerinde artışla 1.457 dolardan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'in Kitabı Çıkıyor!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu