İşte Göstergelere Göre Bitcoin’in Durumu

Bitcoin’in henüz dip seviyesine ulaşmadığına dair yaygın bir kanaate rağmen, bazı göstergeler dip seviyenin zaten gerçekleştiğini gösteriyor. Ancak, BTC’nin henüz dibi görmediği iddiasını destekleyen bazı teknik göstergeler var. Bununla birlikte, diğer göstergeler Bitcoin’in değerinin düşük olduğuna işaret ediyor.

Harcanmamış işlem çıktısına (UTXO) ve madenci istatistiklerine dayanan göstergeler, Bitcoin’i bir yıldan fazla tutmak için iyi nedenler ortaya koyuyor. Uzun vadeli sahipler için bu göstergeler, Bitcoin’in değerinin düşük olup olmadığına dair hissi ölçmek için hayati önem taşıyor. CryptoQuant’ın zincir üstü analiz verilerine göre, MPI’de (Madenciler Pozisyon Endeksi) bir artış var.

MPI, tüm madencilerin çıkışlarının 365 günlük hareketli ortalamasına oranıdır. Madenciler daha az kar gördükçe MPI artıyor, oysa madencilik zorluğu yüksek.

“Veriler, önceki döngülerde tipik olarak piyasa diplerinden önce gelen bir madenci teslim olma olayını gösteriyor.”

Bitcoin Fiyatı Dibe Yakın mı?

Öte yandan, bazı diğer döngüsel göstergeler Bitcoin’in dibe yakın olduğunu gösteriyor. Mevcut durumda, göstergeler kripto piyasasının gerçekleşmemiş büyük bir kayıpta olduğuna işaret ediyor. Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar (NUPL), Piyasa Değeri ile Gerçekleşen Değer Oranı (MVRV), Gerçekleşen Üst Sınır-UTXO Yaş Bantları, Harcanan Çıktı Kâr Oranı (SOPR) ve Puell Çoklu aynı yöndedir.

Ayrıca, Bitcoin hacimleriyle ilgili veriler, değer alanı 10.000 dolar civarında çok düşük olduğu için fiyatın mevcut aralıkta konsolide edilmesi gerekebileceğini gösteriyor.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin son 24 saatte %0.39 artışla 20.830 $’dan işlem görüyor. %0.79’luk haftalık sapmaya göre Bitcoin’de hafif bir değişiklik var.

Haftalık mum 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapandığı için Bitcoin’in geçen haftaki kapanışı olağandışıydı. Bu gösterge, traderlar tarafından Bitcoin’in destek seviyesini ölçmek için önemli olarak kabul edilir.

Bir kripto meraklısı olan MMCrypto, Bitcoin’in ciddi şekilde düşük değerde olduğunu düşünüyor. 

“Bitcoin şu anda ciddi şekilde düşük değerde. 4.5 yıl önceki fiyatla aynı. Ve döviz arzı ikiye katlandı.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünyanın En Büyük Sinema Zinciri Bitcoin Kabul Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu