İşte Uzmanlara Göre Bitcoin’in 40.000 Dolara Ulaşacağı Tarih

Bitcoin’in halvingi en son 11 Mayıs 2020’de gerçekleşti ve 6.25 BTC’lik bir blok ödülü verdi. Mart 2020’deki rekor küresel piyasa düşüşünün ardından, son halving etkinliğinde Bitcoin ticareti 8.000 dolar civarındaydı.

Bitcoin zincir üstü değer haritasını kullanan zincir üstü analitik veri odaklı Twitter hesabı “Root”, yarılanmadaki fiyatın tarihsel olarak adil bir değerde olduğunu gösteriyor. Analize göre, gerçeğe uygun değer önemli ölçüde düşmezse, Bitcoin 18 ayda yaklaşık 40 bin dolara ulaşabilir. Bu senaryoda dikkate alınması gereken bir diğer önemli unsur da mevcut makroekonomik ortamdır.

Bitcoin Dibi Nerede?

Capriole CEO’su Charles Edwards, BTC’nin sonunda nerede dibe vurabileceğini belirlemek için önceki döngüleri değerlendirdi. Kripto analisti Will Clemente daha önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksekleri ile ardından gelen makro düşükler arasındaki mesafeyi karşılaştıran bir grafik yayınlamıştı. Hem 2014 hem de 2018’de Bitcoin, önceden belirlenmiş bir zaman diliminde önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra bir makro dip oluşturdu.

Clemente’nin grafiğine atıfta bulunan Charles Edwards, “Son 2 Bitcoin döngüsünün dibe vurduğu 90 günlük penceredeyiz” yazdı. Bitcoin, yazı yazılırken, Kasım 2021’de belirlenen 64.000 dolarlık rekor seviyesinden %71 düşüşle 19.400 dolardan işlem görüyordu, ancak 2018’e kıyasla hala daha az, bu da aşağı yönlü bir yer olduğunu gösteriyor.

Kripto analisti Ali, Bitcoin’in keskin bir düşüşü önlemek için 19 bin dolarlık destek seviyesini koruması gerektiğini iddia ediyor. Bu fiyat seviyesinde, 1,3 milyon adres 680.000 BTC’den fazla satın aldı ve zincir üzerindeki veriler, bunun altında neredeyse hiç destek olmadığını gösteriyor. Cryptoquant’ın CEO’su Ki Young Ju, önemli miktarda USDC stablecoin’i borsalara aktığında, Bitcoin için bir sonraki boğa koşusunun başlayabileceğine inanıyor. Bu, piyasada “satın alma gücünün” ortaya çıktığını gösterebilir. Ona göre, USDC arzının %94’ü, bir kısmı BlackRock, Fidelity ve Goldman Sachs gibi büyük şirketlere ait olan borsa dışı şirketler tarafından tutuluyor. Bununla birlikte, BUSD gibi sabit paralar şu anda borsaları dolduruyor, bu da bazı kripto yatırımcılarının birikim yaptığını gösterebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chainalysis CEO'su Bitcoin Fiyat Tahmininde Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu