İşte Wall Street Uzmanlarının FED Toplantısı Sonrası Bitcoin (BTC) Fiyatı Beklentisi

Bitcoin (BTC), artan oynaklık ve piyasa genelindeki baskının ortasında 20.000 dolar seviyesinin yakınında mücadele etmeye devam ediyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın 21 Eylül’deki faiz artırımı önümüzdeki aylarda piyasanın yönünü belirleyecek. Wall Street uzmanlarına göre Fed, Bitcoin fiyatını muhtemelen 20.000 $ seviyesinin altına itecek olan enflasyonu frenlemek için Eylül ayında 75 baz puanlık bir artış daha yapabilir.

Zincir Üstü Modellere Göre Olası Bitcoin (BTC) Dip Oluşumu

Realize fiyat, Delta fiyatı ve Thermo fiyatı gibi çeşitli zincir üstü fiyat modelleri kullanılarak Bitcoin (BTC) fiyatının dibi tahmin edilebilir. Ancak, gerçek fiyat hareketi aynı zamanda teknik ve makroekonomik faktörlere de bağlıdır.

İşte Wall Street Uzmanlarının FED Toplantısı Sonrası Bitcoin (BTC) Fiyatı Beklentisi 2
Bitcoin Zinciri Fiyat Modelleri. 
Kaynak: CryptoQuant

Realize fiyat, Bitcoin fiyatının dibini tahmin etmek için yaygın olarak kullanılan zincir üstü fiyat modelidir. Dolaşımdaki her bir Bitcoin’in son hareket ettiği ortalama fiyattır. Tarihsel olarak, Bitcoin her zaman gerçekleşen fiyatın altında kaldı. BTC fiyatı realize fiyatın daha da altına düşerse, diğer fiyat modelleri kullanılır. Şu anda realize fiyat 21.592 $ ‘dır.

Tarihsel olarak, Bitcoin (BTC) fiyatı 2015 ve 2018 ayı piyasasında Delta fiyatında dibe vurdu. Şu anda delta fiyatı 14,478 dolar. Bu, BTC fiyatının mevcut seviyeden %28 daha düşebileceğini gösteriyor.

Thermo fiyatı, 2011’de bir piyasa dibinin sinyalini verdi. Her bir Bitcoin’in ilk çıkarıldığı tarihi fiyattır. Thermo fiyatına göre, Bitcoin tabanı 2.365 dolar. Bununla birlikte, BTC’yi tutan adreslerin sayısı aşırı derecede arttığından, fiyatın mevcut döngüde bu seviyelere düşme olasılığı daha düşüktür.

Bitcoin (BTC) Fiyat Riskleri Daha Düşük Seviyelere Düşüyor

ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı büyük ölçüde Ağustos istihdam verilerine ve TÜFE verilerine bağlı olacak. CME FedWatch Tool’a göre, 75 baz puanlık bir faiz artışı olasılığı %67’dir. Ayrıca Wall Street bankaları Eylül ayında 75 baz puanlık bir artış bekliyor.

ABD’nin Ağustos ayı istihdam verilerine göre, istihdam oranı Temmuz’daki 528 binden 315 bin’e düştü. Ayrıca, Ağustos ayında işsizlik oranı Temmuz’daki %3,5’ten %3,7’ye yükseldi. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencileri BTC Fiyatının Yükselişini Sonlandırabilir

Ancak 13 Eylül’deki TÜFE verileri, Eylül ayında olası faiz artırımına ilişkin tüm şüpheleri büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Petrol ve gıda fiyatlarındaki düşüş, Fed’in faiz artırımlarını yavaşlatacaktır.

Tarihsel olarak Eylül, ABD hisse senetleri ve kripto piyasaları için kötü bir ay oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu