Jack Dorsey Kriptoyu Müzikseverler Arasında Popülerleştirecek - BTC MAGAZİN

Jack Dorsey Kriptoyu Müzikseverler Arasında Popülerleştirecek

Reuters, Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan ve yönetilen Square’in rapçi Jay Z’ye ait Tidal müzik akışı hizmetinde büyük bir hisse satın alacağını bildirdi.

Square bunun için 297 milyon dolar ödeyecek ve kripto ve blockchain’i müzikseverler ve sanatçılar arasında daha popüler hale getirmeyi amaçlıyor.

Sanatçıların çalışmalarını blockchain ve kripto yoluyla desteklemek

Jack Dorsey yaptığı açıklamada, bu büyük yatırımın arkasındaki fikrin sanatçıların çalışmalarını desteklemek için yeni yollar üretmek olduğunu söyledi. Square ve Tidal, “hayranları birbirine yaklaştırmanın”, ürün satışlarını entegre etmenin ve sanatçılar için yeni finansal araçlar yaratmanın yeni yolları üzerinde birlikte çalışacak.

Gartner, Avivah Litan’dan bir teknoloji analisti, Square ve Tidal’ın yeni fikirlerini hayata geçirmek için muhtemelen blok zinciri ve kripto para birimleri kullanacağına inanıyor.

Bu, belirli videoların, fotoğrafların ve diğer çevrimiçi medya türlerinin kime ait olduğunu göstermek için dijital imzalar kullanan değişmez tokenları (NTF) içerebilir.

NTF’ler ayrıca hatıra ve imzaların kaynağının izlenmesine yardımcı olabilir.

Dorsey ve Jay Z, Bitcoin geliştiricileri için bir fon kurdu

Btcmagazin tarafından daha önce bildirildiği üzere, 12 Şubat’ta Dorsey, kendisinin ve Jay Z’nin ağırlıklı olarak Hindistan ve Afrika’da bulunan Bitcoin geliştirici ekiplerini desteklemek için 23,6 milyon dolarlık bir fon oluşturacağını duyurdu.

O zamanlar vakıf üç yönetim kurulu üyesi arıyordu. Twitter CEO’su, Bitcoin’in gelişimini desteklemek için parayı nasıl harcayacağına karar verirken fonun kendisinden veya Jay Z’den herhangi bir yönlendirme almayacağını belirtti.

Fonun nihai amacı, Bitcoin’i internetin para birimi yapmak olarak açıklandı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu