Jim Cramer’a Göre Bitcoin’in Düşüşünün Ardından Kripto Para Endüstrisi Çöküyor

CNBC sunucusu Jim Cramer, varlık sınıfının “gerçek bir değeri” olmadığını iddia ederek bugün erken saatlerde kripto para birimlerine saldırdı.

Ünlü hisse senedi seçicisi ayrıca, toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altına düştükten sonra kriptonun düşmek için çok daha fazla alanı olduğunu öne sürdü:

“Kripto gerçekten patlıyor gibi görünüyor. 3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara düştü. Neden 1 trilyon dolarda dursun?” 

Geçen hafta, “Mad Money” sunucusu, kriptonun enflasyona karşı bir korunma olarak başarısız olduğunu belirtti. Cramer, dijital varlıkların hisse senetlerinden bile daha kötü performans gösterdiğine dikkat çekerek, eskiyi “spekülasyonun son kalesi” olarak nitelendirdi.

CNBC yıldızı, kripto gibi yüksek riskli varlıklar pahasına enflasyonu evcilleştirmede önemli ilerleme kaydettiği için ABD Federal Rezervini selamladı. Cramer’e göre kriptonun “immolasyonu” Fed’in enflasyona karşı kazandığı zaferin bir parçası.

Cramer, kripto çöküşünü “tüm sefaletlerin anası” olarak nitelendirdi. 

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, rekor seviyesinden %71,67 oranında düştü. Ethereum daha da kötü performans gösterdi ve Kasım ayından bu yana neredeyse %80 düştü. Geçen ay Cramer, en büyük kripto para biriminin fiyatının 12.000 dolara kadar düşeceğini tahmin etmişti . Ayrıca kriptonun geçen ay güvenli bir yatırım olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Ancak “Mad Money” sunucusu, Bitcoin ve Ethereum‘u hala “meşru kripto para birimleri” olarak görüyor. Ocak ayında, mem kripto para biriminin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğuna ikna olduğu için takipçilerini Dogecoin konusunda son derece dikkatli olmaya çağırdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Milyarderi Sam Bankman-Fried'ın Kefaleti İptal Edildi, Eski FTX CEO'su Tutuklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu