John Roque, Ethereum’un %80 Değer Kaybedebileceğine İnanıyor

En son Bloomberg makalesine göre, 22V Research analisti John Roque, Ethereum’un mevcut fiyattan %80’lik bir kayıp yaşayarak 420 dolara düşebileceğine inanıyor.

Roque, şu anda 2.000 dolar civarında işlem gören Ethereum‘un destek bölgesinden ayrılma sürecinde olduğuna ve büyük olasılıkla 420 dolara düşeceğine inanıyor. Analist, 3.580 doların aralığın yüksekliği ve 2.000 doların alt olduğu bir aralığı vurguladı.

John Roque, Ethereum'un %80 Değer Kaybedebileceğine İnanıyor 2
Kaynak: 22v Research

Ether 2.000 doların altına düştüğünde, artık yukarıda belirtilen aralıkta kalmıyor; bu nedenle, yaklaşık 420$’dan bir sonraki ana grafik desteğine düşmeye başlayacak.

İkinci en büyük kripto para birimi değerinin büyük bir bölümünü çok hızlı bir şekilde kaybettiğinden, 50, 100 ve 200 günlük çizgiler de dahil olmak üzere tüm hareketli ortalamaların altına düştüğü açıktır. Yukarıda belirtilen göstergelerin aşağı yönlü hareketi, herhangi bir varlık türü için oldukça aşağı yönlü bir faktördür.

Roque ayrıca Ethereum’un hem haftalık hem de günlük grafiklerde aşırı satıldığını ve bu nedenle yakın gelecekte toparlanamayacağını da ekledi.

Aslında ne kadar kötü?

Analist, Ethereum‘un neredeyse “bittiğini” öne sürse de, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi için hala büyük destek noktaları görebiliriz. Örneğin haftalık grafik, traderların henüz test etmediği 200 haftalık ortalama destek sunuyor.

Roque’un analizine göre düşüş eğilimi gösteren aylık grafikte ETH, 50 aylık ortalamaya bile dokunmadı ve bu, Ether’in 420 dolara düşmesi durumunda güçlü bir destek görevi görecek.

Cesur tahminler belirli bir tür traderı cezbederken, kripto para piyasasının oynaklığı bazen herhangi bir uzun vadeli tahmin türünü etkileyebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff'den Korkutan Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu