JPMorgan: Bitcoin 40.000 Doların Altında Risk Altında - BTC MAGAZİN

JPMorgan: Bitcoin 40.000 Doların Altında Risk Altında

JPMorgan araştırma raporu, Bitcoin’in fiyatı 40.000 $ ‘ın üzerine çıkmazsa BTC düzeltmesi olasılığı olduğunu söylüyor.

Nikolaos Panigirtzoglou dahil JPMorgan’ın stratejistlerine göre Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın üzerine çıkmaması bir düzeltmeye neden olabilir. Rapor ayrıca Grayscale Bitcoin Trust’ın dünyanın en büyük kripto para biriminin geleceği için önemini de vurguladı.

Panigirtzoglou, eğilimi takip eden tüccarların, Bitcoin’in 40.000 $ fiyat seviyesini geri kazanamaması durumunda Bitcoin (BTC) fiyatında bir düşüşü tetikleyebileceğini söyledi. Önde gelen dijital para biriminin, geçen yıl Kasım ayında fiyat engeli olarak 20.000 $ ile benzer bir konumda olduğunu, ancak Aralık ayında kurumsal paranın Bitcoin’in 20.000 $ seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu ekledi.

JPMorgan Stratejistleri raporda, “Son fiyat hareketi, eğilimi takip eden tüccarların geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini ve Bitcoin’in fiyatı 40.000 $ ‘ın üzerine çıkmazsa momentum sinyallerinin doğal olarak Mart ayı sonuna kadar azalacağını gösteriyor.” tahmininde bulundular.

Kurumsal Para ve Bitcoin’in Fiyatı

JPMorgan’ın stratejistleri, Bitcoin’in geleceği için kurumsal para girişlerinin önemini özetlediler. Son raporda, Grayscale BTC Trust’taki girişlerin kripto para biriminin görünümü hakkında ipuçları sağlayacağını söylediler . “Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik talep modeli ve en büyük işlem gören kripto fonu olan Grayscale Bitcoin Trust, görünüm hakkında ipuçları sağlayacak. Grayscale Bitcoin Trust’a olan akış, böyle bir kopuşun gerçekleşmesi için önümüzdeki günlerde ve haftalarda muhtemelen günlük 100 milyon dolarlık temposunu sürdürmesi gerekecek ”dedi.

2021’in ilk 10 gününde büyük bir rallinin ardından Bitcoin, son birkaç gün içinde fiyat 35.000 $ ila 38.000 $ arasında kaldığı için fiyat konsolidasyonu gördü. Geçen hafta yaşanan çöküş , dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri 1,1 trilyon dolardan 890 milyar dolara düştüğü için kripto para piyasasından yaklaşık 200 milyar doları çıkardı. Toplam piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar civarında seyrederken, piyasa o zamandan beri toparlandı. Bir kripto para birimi analiz şirketi Skew’e göre, BTC dalgalanması, menzile bağlı ticaret nedeniyle geçen hafta önemli ölçüde düştü.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu