JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerini Eleştirdi

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, CNBC’de Salı günü gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında, kripto para birimlerini “tam bir yan gösteri” olarak nitelendirdi.

“Kripto tam bir yan gösteri. Sizler bunun için çok fazla zaman harcıyorsunuz. Token’lar evcil taşlar gibidir.”

Dimon, Bitcoin‘in fidye yazılımı, vergi kaçırma, kara para aklama ve diğer hain faaliyetler için yaygın olarak kullanıldığına işaret etti.

Ancak Dimon, bu eleştirinin akıllı sözleşmelerin veya blok zincirin gerçek olmadığı anlamına gelmediğini söylüyor. Amerika’nın en büyük bankasının başkanı, bir süredir blockchain teknolojisi konusunda oldukça iyimser.

Ekim ayında, Bitcoin’i “kirli ve pahalı” olarak adlandırmasına rağmen, bankacılığın farklı bölümlerini “ortadan kaldırma” yeteneğini övdü.

Kripto para şüphecileri, bu yıl kripto para birimlerinin devam eden kripto kışı sırasında değerlerinin çoğunu kaybetmesiyle haklı çıktıklarını düşünüyor. Federal Rezerv’in riskli varlıkları hırpalayan agresif para politikasının, kripto paranın feci performansının arkasındaki ana nedenlerden biri olduğuna inanılıyor.

Röportajda Dimon, Fed’in bir ara vermeden önce gösterge faiz oranını %5’e çıkaracağını tahmin ediyor. Ekim ayında, ABD hisse senetlerinin %30’luk bir düşüş daha görebileceğini öngördü.

JPMorgan patronu, ABD ekonomisinin şu anda dünyanın en güçlüsü olduğunu iddia ediyor, ancak yine de 2023’te hafif bir resesyon bekliyor. Dimon, Amerikan bankacılık sisteminin de “inanılmaz derecede sağlam” olduğunu iddia ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bank of America'dan Çarpıcı Bitcoin Raporu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu