JPMorgan'a Göre Bitcoin Tekrar 40.000$ Üzerine Çıkamayabilir - BTC MAGAZİN

JPMorgan’a Göre Bitcoin Tekrar 40.000$ Üzerine Çıkamayabilir

Bloomberg‘e göre, yatırım bankacılığı devi JPMorgan ve Grayscale’in Bitcoin fon girişlerindeki önemli bir yavaşlama, lider kripto para biriminin tekrar 40.000$ seviyesine çıkmasını engelleyebilir.

”Şu anda, Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasındaki kurumsal akış dürtüsü, Bitcoin’in 40.000 $ ‘ın üzerine çıkması için yeterince güçlü değil.”

Yeterli kurumsal yatırım yok

Bir numaralı kripto varlık yöneticisine olan para akış hızı, büyük kurumların Bitcoin’e olan ilgisinin hacmi için bir turnusol testi oldu.

Yaklaşık bir ay önce, JPMorgan stratejistleri, akışlardaki düşüşün acımasız bir piyasa düzeltmesini tetikleyebileceği konusunda uyardı. O zamanlar Bitcoin 24.000 doların altında işlem görüyordu.

Bitcoin daha yüksek patladıktan ve 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 $ ‘a ulaştıktan sonra, ralli sürdürülebilir olamayacak kadar ısındı ve bir dizi düzeltme yapıldı. Basın zamanında, kripto para birimi 33.270 $ ‘dan işlem görüyor.

JPMorgan, Grayscale’in girişlerinin geçen hafta Bitcoin’in kendisinden daha hızlı bir düşüş gösterdiğini kaydetti.

Kaynak: Bloomberg.com 

Grayscale, 21 Aralık’ta yeni yatırımcılar için kapılarını kapattıktan sonra 12 Ocak’ta yeniden açtı.

22 Ocak güncellemesine göre, Grayscale Bitcoin Trust şu anda yönetim altında 20 milyar doların biraz üzerinde varlığa sahip.

Kaynak: Grayscale.co

Grayscale’ın yeni atanan CEO’su Michael Sonnenshein, geçtiğimiz günlerde Twitter’da yeni bir büyük duyuru yayınladı, ancak bunun Bitcoin ile mi yoksa firmanın çeşitli altcoinlere bağlı yeni tröstlerinden biriyle mi ilgili olduğu belirsiz.

Bitcoin’in pazar payı küçülüyor

Görünüşe göre azalan kurumsal talebin yanı sıra, Bitcoin’in toparlanması, merkezi olmayan finans sektöründe çift haneli kazançların eşlik ettiği güçlü bir Ethereum rallisi tarafından engellendi.

Bugün erken saatlerde, en büyük altcoin Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.475 $ ‘a ulaşmayı başardı. Ethereum yazım anında 1.420$ ‘dan işlem görüyor.

Bitcoin’in hakimiyeti, Kasım sonundan bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 62.45’e geriledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu