JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) Uyarısı: Daha Fazla Düşüş Gelebilir!

Daha geniş kripto piyasası son zamanlarda 1 trilyon doları geçmiş olsa da, bankacılık devi JPMorgan, ileride daha uzun bir Bitcoin piyasası düşüşüne karşı uyarıda bulundu.

Son görüşler, kripto alanında risk sermayesinin hızla kurumasını gözler önüne seriyor. Perşembe günü, JPMorgan Chase & Co. stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, kripto alanındaki finansmanın yılda 10 milyar dolarlık bir hızla çalıştığını söyledi. Bu, geçen yıl görülen hızın üçte biri.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde, kriptodaki VC finansmanı 4,4 milyar dolara düştü. Parasal sıkılaştırma ve diğer makro faktörlerin ortasında, daha riskli varlıklara olan talep önemli ölçüde düştü. JPMorgan’daki ekibe göre:

“Bu, VC fonlarının sermayeyi dijital varlık alanına yerleştirme konusundaki isteksizliğini gösterdiği ve kripto pazarlarındaki mevcut zayıflığın uzun süreli olma olasılığını artırdığı için endişe verici bir gelişme”.

JPMorgan'dan Bitcoin (BTC) Uyarısı: Daha Fazla Düşüş Gelebilir! 2
Kaynak: Bloomberg

3 Kasım Perşembe günü, kripto borsası Coinbase de üçüncü çeyrek kazançlarında 545 milyon dolar net zarar bildirdi. Şirket, işlem gelirinin makro rüzgarlardan ve kripto piyasası düzeltmesinden güçlü bir şekilde etkilendiğini söyledi.

Coinbase ayrıca kripto piyasasının mevcut seviyelerden hızlı bir şekilde toparlanmasını beklemediğini belirtti. Perşembe günü, COIN hisse senedi fiyatı %8 daha düşerek ticareti 55.80 dolardan sonlandırdı. Geçen yıl boyunca, COIN stoğu %85 oranında düştü.

Başka bir gelişmede JPMorgan, bankaların kriptoyla ilgili deneylere başlarken tüketicinin korunmasına öncelik vermek zorunda kalacaklarını söyledi. Son zamanlarda bankalar, finansal hizmetlerini daha uygun fiyatlı ve verimli hale getirmek için kripto endüstrisine yaklaşıyorlar.

Bununla birlikte, yatırımcıları siber güvenlik risklerinden korumak için uygun güvenlik önlemleri şarttır. Bu hafta başlarında Singapur Fintech Festivali 2022’de konuşan JPMorgan’ın blok zinciri birimi Onyx’in CEO’su Umar Farooq şunları söyledi:

“Bir bankanın düzenleyici ve müşteri açısından yapması gereken şey, bizim müşterilerimizi korumamız gerektiğidir. Onların parasını kaybedemeyiz”.

Bunun üzerinde çalışmak için bankacılık devi, müşterinin blok zinciri cüzdanında kalacak, doğrulanabilir koleksiyonlar olarak adlandırılan bir çözüm kullanıyor. Bir tüketici ticaret yapmak için protokolü kullandığında, kimlik bilgileri doğrulanır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencileri BTC Fiyatının Yükselişini Sonlandırabilir

Farooq , “Kimse kontrol etmezse ve kimin kime para gönderdiğini bilmezse insanların sınır ötesi para gönderebileceklerini öngöremiyorum, çünkü er ya da geç bir kara para aklama olayına girecekler” dedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu