JPMorgan’dan Yatırımcılara Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı!

Bloomberg’in haberine göre JPMorgan Asset Management’ın küresel baş stratejisti David Kelly, yatırımcıların kripto para birimlerini terk etmesi gerektiğini iddia ediyor. Kelly, ABD Merkez Bankası’nın ısrarlı şahinliğinin dijital varlıklar için daha fazla sorun yaratacağına inanıyor. Ayrıca büyük ölçekli teknoloji hisselerinde düşüş var.

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole konferansında merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmek için agresif kampanyasını sürdüreceğini söyledikten sonra kripto piyasası keskin bir düşüşe geçti. Bitcoin ve en iyi altcoinler, Powell’ın düşüş açıklamaları nedeniyle kazançlarını sildi.  

Pazartesi günü, Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı Neel Kashkari, yatırımcıların Fed’in enflasyonu %2’ye geri getirmeye tamamen kararlı olduğunu anladıkları anlamına geldiği için piyasadaki satışlardan “mutlu” olduğunu söyledi. Kashkari, merkez bankasının art arda ikinci 75 baz puanlık faiz artırımını açıklamasının ardından Temmuz ayı sonlarında gerçekleşen borsa rallisinden “heyecanlanmadığını” söyledi.         

Geçen Ağustos ayında Kashkari, kriptonun “yüzde 95 dolandırıcılık, hype, gürültü ve kafa karışıklığı” olduğunu söyledi. Geçen ay JPMorgan, lider kripto para birimi Bitcoin’in üretim maliyetinin sadece 13.000 dolara düştüğünü belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Almanya, Bitcoin Dostu Olma Yolunda İlerliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu