Kaliforniya, Büyük Bitcoin Düzenlemesini Onayladı

Kaliforniya’da eyalet ve yerel siyasi adaylara kripto para bağışı yapılmasına artık izin veriliyor. Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu, adayların Bitcoin de dahil olmak üzere kripto bağışlarını kabul etmesine izin veren yeni kuralları onayladı. Ancak adayların bunları hemen ABD dolarına çevirmeleri gerekiyor.

Hareket, Kaliforniya’nın ABD’de bir “kripto bölgesi” olmayı hedeflediği bir zamanda geldi Mayıs ayında, Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, kripto ve blok zinciri teknolojisi aracılığıyla yeniliği teşvik etmek için bir yürütme emri imzaladı.

California Siyasi Eylem Komiteleri Kripto ve Bitcoin Bağışlarını Kabul Edebilir

Los Angeles Times’ın 22 Temmuz’da bildirdiğine göre, Kaliforniya’nın Adil Siyasi Uygulamalar Komisyonu, siyasi adayların Bitcoin gibi kripto para cinsinden bağışları kabul etmesine izin veren yeni kuralları onayladı. Yeni kurallar 60 gün sonra yürürlüğe girecek.

Bununla birlikte, kripto bağışları, her katılımcının adını, adresini, mesleğini ve işverenini kaydeden kayıtlı bir kripto para birimi işlemcisinin yardımıyla derhal ABD dolarına dönüştürülmelidir.

İlginç bir şekilde California, siyasi adaylara kripto bağışlarını yasaklayan dokuz eyaletten biriydi. Yeni kuralların geçmesiyle birlikte California, Washington DC ile birlikte siyasi kampanyalara kripto ve bitcoin bağışlarına izin veren 13. eyalet oldu.

Oysa federal ofisler için aday olan adaylar zaten kripto bağışlarını kabul edebilirler. Birkaç kripto odaklı siyasi eylem komitesi, 2024’teki bir sonraki Başkanlık Seçimlerinde kripto dostu bir ABD başkanı seçmek için büyük yatırımlar yapmak istiyor.

ABD, ülkede kripto kabulü arttıkça kripto düzenlemelerini güçlendirmeye çalışıyor. Şirketlerin önerilen iki taraflı kripto faturası kapsamında faaliyet göstermesine izin verecek.

BTC Fiyatı 28 bin dolara ulaşacak gibi görünüyor

Bitcoin bu hafta bir ralli yaşıyor. BTC fiyatı, 23.8 bin doların üzerinde bir kırılma bekleyen 200 WMA’yı geçecek gibi görünüyor.

Michaël van de Poppe ve Rekt Capital gibi kripto analistlerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 23,8 bin doların üzerine çıkarsa 28 bin dolara ulaşabilir. Şu anda BTC fiyatı, son 24 saatte %4 artışla 23.5 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyonlarca Dolarlık BTC Cüzdan Şifresi Unutuldu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu