Kedah’ta Fintech Blockchain Zirvesi Düzenlendi

2.000 ‘den fazla blok zinciri meraklısı ve lideri, Kedah’ın Kulim kentinde düzenlenen Fintech Blockchain Zirvesi ‘nde en son fikirlerini paylaştı.

Blockchain Dönemi ve Gelecek’ konulu zirvede çeşitli ekonomik alanlarda blockchain teknolojisinin potansiyeli ve Blockchain trendleri tartışıldı.

Zirveye katılanlar arasında, aynı zamanda Chainverses dergisi baş editörü olan Super Minor Community başkan yardımcısı Nicholas Lim da vardı.

Zirvede tartışmalar ve paylaşım oturumlarıyla finansal teknolojinin ilerlemesine katkıda bulunmak için çeşitli gruplar yer aldı.

Lim, “Bu zirvenin kalkınma için daha fazla fırsat açacağını umuyoruz” dedi.

Lim, Blockchain’in iyi kavram ve fikirlere sahip olduğunu belirtti.

Ancak, mevcut blok zinciri kalkınmasında en büyük direnişin benimseme açısından ekonomik destek eksikliği olduğunu söyledi.

“Bunun üstesinden gelmek ve ülkede blok zinciri kabulünü ilerletmek için ekip çalışmasına, iyi pratik çözümlere ve toplumdan desteğe ihtiyacımız var”

Zirvede,Uluslar arası Finansal Teknoloji Akademisi, Linton Üniversitesi Koleji, Milletique Teknoloji ve Menbridges Akademisi de dahil olmak üzere dört grup bir MoU işbirliği anlaşması imzaladı.

MoU gelecekte daha fazla blockchain uzmanı yetiştirmek umuduyla eğitim yoluyla blockchain finansal teknolojisini teşvik etmeyi amaçlıyor.

MoU: Uzlaşı belgesi iki taraf arasındaki ikili anlaşmadır. Uzlaşı belgesi, taraflar arasında ortak eylemlerin yapılması niyetini gösteren bir dilek yakınlaşmasıdır. 

Vikipedi

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İstanbul'da Kripto Para Madenciliği Yapan Bir Kişi Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu