Kısa Süreli Bitcoin (BTC) Rallisi Yaklaşıyor Olabilir mi?

Olumsuz bir makroekonomik senaryonun ortasında, piyasa bir Bitcoin toparlanması için umutsuz. Son haftalarda Bitcoin (BTC) fiyat hareketi ve ticaret faaliyeti oldukça durgundu. Geçen ay 22.000 $ aralığından düştükten sonra BTC, 19.000 $ civarında dalgalanmaya devam etti. Genel olarak, BTC fiyat modelinde uzun süreli bir yatay hareket, en azından kısa vadede bir ralli için büyük beklenti anlamına geliyordu.

Yavaş BTC hareketi, küresel bir finansal istikrarsızlığın olduğu bir zamanda geliyor. Dört aya yakın bir süredir, birkaç aksilikle gölgelenen piyasa, kripto kışı durumu yaşıyor. Düşüş, bu yılın başlarında Terra çöküşünün kripto düşüşüne yol açmasıyla başladı. Haziran ortasından bu yana, BTC fiyatı ara sıra istisnalar dışında 20.000 dolar civarında dalgalandı.

Bu arada, zincir verileri mevcut ortamın kısa vadeli bir likidite aşamasında olduğunu gösteriyor. Crypto Quant’ın verilerine göre, piyasa uzun ve güçlü bir boğa piyasası için gelişiyor. Günlük ve haftalık aralıkta Bitcoin hacminde bazı artışlar var. Bu göstergedeki keskin yükseliş, boğa piyasasının başladığının bir işareti olabilir. Bu, uzun ve güçlü bir boğa piyasası için bir birikim olarak görülebilir.

“Ayı piyasası sırasında bile, bu gösterge bazen yükseliyor, bu durumda Bitcoin toparlanıyor veya en azından yana doğru gidiyor.”

Crypto Quant

Kısa Vadeli Ralli Geliyor mu?

Bu yılın Mart ayından bu yana, kısa vadeli toparlanmaların dört örneği vardı. Bu gösterge güçlü bir şekilde yükselirse, en azından kısa vadeli bir toparlanma olasılığı yüksektir. Bu arada, geçen hafta BTC fiyatında 20.000 doların üzerinde sabit bir düşüş görüldü. Yazım anında, Btcmagazin market verilerine göre, BTC fiyatı son 24 saatte %0,54 düşüşle 19.008 $ seviyesinde bulunuyor.

Bu bağlamda uzmanlar, bir Bitcoin boğa piyasasının hala ufukta olmadığına inanıyor. Midas Touch Consulting’in genel müdürü Florian Grummes, mevcut kripto piyasası döngüsünün hala yaklaşık bir yıl uzakta olduğunu tahmin ediyor. Bu tahmini, tipik olarak yaklaşık 24 ila 27 ay süren bir kripto kışının tarihsel modeline dayanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mt. Gox'un Bitcoin Ödemesi Piyasayı Yeni Bir Düşüşe Sürükler mi?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu