Klaytn (KLAY) Nedir? Klaytn (KLAY) Geleceği ve Yorum 2022

Klaytn (KLAY) Nedir?

KLAYTN, blok zinciri teknolojisinin gerçek değerini ortaya çıkarmak için erişilebilir bir kullanıcı deneyimi ve geliştirme ortamı sağlayan açık bir blok zinciri platformudur.

Blockchain teknolojisi hiç bu kadar büyük olmamıştı. Her kripto para biriminin blockchain protokolüne dayalı bir altyapısı vardır. Şu anda dört tür protokol vardır: kamu, özel, karma ve ortak girişimler.

Klaytn, Güney Koreli teknoloji devi Kakao’nun blockchain yan kuruluşu Ground X tarafından geliştirildi. 40 milyar doları aşan piyasa değeri ile Kakao, Güney Kore’de halka açık en büyük teknoloji şirketlerinden biridir. Koreli nüfusun yüzde 93’den fazlası Kakao’nun anlık mesajlaşma uygulaması KakaoTalk’u (Kore’de genellikle “KaTalk” olarak kısaltılır) kullanıyor. Kısa süre önce, aynı zamanda fintech sektöründe de öncü olan Kore’nin ilk sadece internet bankası olan KakaoBank’ı piyasaya sürdü. Şu anda Kakao, farklı alanlarda yaklaşık 30 hizmet vermektedir: Kakao Müzik, Kakao Oyunları, Kakao Bisiklet, Taksi, vb.

Kakao, 2017 yılında kripto piyasasında görülen boğa koşusundan etkilenerek 2018 yılında sahaya girdi. Başarılı bir ICO’da KLAY Coin’i piyasaya sürdükten sonra proje, “teknoloji omurgası” olmayı hedefledikleri bir blok zinciri ağı olan Klaytn üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bu temel üzerine inşa edilen Klay’ın hibrit altyapısı, Kore’deki ve yurtdışındaki işletmeler için “kesintisiz blok zinciri deneyimi” sağlamaya yardımcı olur. Bu şekilde şirketler, Klay’ın modüler ağını kullanarak kendi özel blok zincirlerini oluşturabilir ve yönetebilir.

Klay’in mimarisi üzerine inşa edilen blok zincirleri hizmet odaklıdır ve genellikle Klay’in kullanıcı dostu ekosistemine yardımcı olunan temel alt ağlar bağımsız olarak çalışan “hizmet zincirleri” olarak adlandırılır. Klay’ın USP’leri, bu hizmet zincirlerinin esnek olması, özelleştirilebilir ve herhangi bir web hizmetini kapsamasıdır.

Klay, lansmanından bir yıldan kısa bir süre sonra projeye katılan 40 ilk hizmet ortağı (ISS) ile bugüne kadar birçok küresel şirketin dikkatini çekti. Kakao gibi, bu şirketler de geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Klaytn (KLAY) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jaesun Han, Klaytn blok zinciri ağının arkasındaki şirket olan GroundX’in kurucusu ve CEO’sudur.
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 10,782,297,981
  • Dolaşımdaki Arzı: 2.800.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 28.438.319.201,13
  • En Düşük Fiyat: ₺ 10,11
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 49,34
  • Proje Amacı: Klaytn, blok zinciri teknolojisinin değerini ve faydasını göstermek için blok zinciri hizmetlerinin yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmek için endüstrinin çeşitli sektörlerinde önde gelen kurumlarla işbirliği yapıyor.

Klaytn (KLAY) Geleceği

Klay Coin yorumları konusuna bakıldığında hem yatırımcıları hem de uzmanları bekleyen sıcak gelişmeler var. Binance Global pazarında listelenen tüm kripto paralarda olduğu gibi, Klay Coin’in fiyatı da fırladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Lunyr (LUN) Nedir? Lunyr (LUN) Geleceği ve Yorum 2022

Rekoru sıfıra yakın rezidüel ivme ile yakalayan Klay’in belli bir kısmı, hareketin oldukça doğal olduğunu, sayıların süreçte sabitleneceğini ve daha birçok bölüme dahil edilebileceğini düşünüyor. Belli bir kesim, Klay coin’in bu kadar zor bir süreçte rekor kazancının gelecekteki verileri de etkileyeceğine inanıyor. Yatırım açısından KLAY, ATH tasarrufu sağlayan yüksek potansiyelli bir tokendir.

Tüm Zamanların En Yüksek veya ATH, bir varlık için şimdiye kadar kaydedilen en yüksek fiyat anlamına gelir. Terim geleneksel finansal piyasalarda kullanılmıştır. Sonraki bir düzeltmeden sonra, fiyat hareketi oldukça istikrarlı ve aşırı düşükler yok. WalletInvestor’a göre, KLAY tokeni katlanarak büyümeye hazırlanıyor ve bu tokenin değerinin 2026 yılına kadar 10 katına ulaşması bekleniyor.

Klaytn (KLAY) Yorum

Klaytn projesi, kurumsal blok zinciri alanında devrim yaratmaya hazırlanıyor ve tam da bunu yapma yolunda görünüyor. Klaytn gibi blok zinciri çözümleri, kurumsal düzeyde benimsemeyi sağlamanın anahtarıdır.

Klaytn’ın karmaşık ama güçlü mimarisine bakılırsa, Kakao’nun buna çok çaba sarf ettiği açık. Kakao ve iştiraklerinin güçlü desteğiyle KLAY, sonunda Güney Kore’deki en iyi kripto para birimi haline gelebilir. Bununla birlikte, kripto piyasasına Bitcoin ve Ethereum gibi ağır ağırlıklar hakim olduğundan, KLAY küresel olarak bir dayanak bulmakta zorlanabilir. Özellikle, Ethereum 2.0 kısmen uygulandı ve saltanatlarının yakın zamanda sona ermesi muhtemel değil.

Proje, kullanıcıların ve işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yukarıdaki bölümlerde anlattığım gibi üstün özelliklere sahip projeler üzerinde çalışan kullanıcılar ve işletmeler için DApp’ler sağlar. Bu nedenle Klaytn Coin projesi kullanıcıların ve yatırımcıların ilgisini çeken bir projedir. Bu ilgiye yanıt olarak Klaytn token fiyat verilerinin yukarı hareketi oldu. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Klaytn (KLAY) Nereden ve Nasıl Alınır?

Klaytn (KLAY)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu