Kolombiya Hükümeti Tapu Sicili İçin Ripple’ın XRPL Blockchain’ini Kullanacak

Barselona merkezli bir yazılım geliştirme firması olan Ripple ortağı Peersyst Technology, bir yıllık çalışmanın ardından Kolombiya’nın XRPL Blockchain’in üzerine ilk Ulusal Tapu Sicili’nin başlatıldığını duyurdu.

https://twitter.com/Peersyst/status/1542675101711212547?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542675101711212547%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fripple-government-of-colombia-set-to-utilize-xrpl-blockchain-for-land-registry

Çözüm, Kolombiya Ulusal Arazi Ajansı “AgenciaTierras” için uygulandı ve dijital varlıkların XRPL’ye kaydedilmesini ve orijinalliklerinin bir QR koduyla doğrulanmasını sağlayan XRP damgasını temel alıyor. Çözüm, Kolombiyalıların güvenini garanti altına almak için kısa vadede 100.000’den fazla karar almayı umuyor.

Peersyst Technology, XRPL blok zincirini kullanmanın yanı sıra uzun süredir devam eden bir Ripple ortağıdır. Ripple ile bağlantısı resmi web sitesinde açıkça belirtilmiştir. Ayrıca yakın tarihli bir tweet’te fintech şirketi Ripple ile yenilenen ittifakından bahsetti:

“Ortağımız Ripple ile teknolojiyi getiren güvenilir blockchain şirketi olarak gelecek yıl için ittifakımızı yenilemekten heyecan duyuyorum.”

Yeni XRP Ledger API sunucu sürümü

Ripple CTO’su Joel Katz, XRPL verilerine erişimin ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde geliştirmeyi amaçlayan bir XRP Ledger API sunucusu olan Clio 1.0’ın sürümünü paylaştı. Yayınlanan XRP Ledger API sunucusu, API istekleri için verimi artırmayı, bellek kullanımını ve depolama ek yükünü azaltmayı ve daha kolay yatay ölçeklendirmeye olanak sağlamayı umuyor.

Santiment’e göre, XRP son zamanlarda yaklaşık iki buçuk yıl içinde ağa bağlı en büyük günlük benzersiz adres sayısını yaşadı. Şubat 2020’den bu yana ilk kez, XRP’deki günlük aktif adres sayısı 200.000’i aştı.

Zincir içi analitik firması Santiment 30 Haziran’da şunları yazdı:

“XRP, Perşembe günü kripto slayt gününde çoğu altcoinden daha iyi durumda.” Birkaç gün önce, XRP Ağı, ağ üzerinde etkileşime giren benzersiz adreslerle patladı ve Şubat 2020’den bu yana ilk kez 200 bini aştı. “Bu izlemeye değer.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple, Bank of America ile Ortaklığını Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu