Korku ve Açgözlülük Endeksi Dogecoin İçin Olumlu Sinyaller Veriyor

Dogecoin ile ilgili Korku ve Açgözlülük endeksi 35 gösteriyor, bu da “korku” bölgesine adım attığı anlamına geliyor. Orijinal ve en popüler köpek kripto para birimi Dogecoin için Korku ve Açgözlülük endeksinin gösterdiği mevcut değer, şu anda 100 üzerinden 35’i göstererek “korku” bölgesinde bulunuyor. Bu, burada çok fazla FOMO (“kaçırma korkusu”) olduğu için pazarın yükseldiği anlamına geliyor ve endeksi geliştiren alternatif.me portalına göre bu, token için bir satın alma fırsatı anlamına gelebilir.

Bu yıl içinde bir Doge-Ethereum köprüsünün lansmanı bekleniyor. Bu sayede kullanıcılar DOGE’yi Ethereum zincirine ve geri aktarabilecekler. Köprü, Genesis üyeleri olarak Dogecoin Vakfı, BitGo, Blue Pepper ve MyDoge ile bir DAO tarafından yönetilecek. DOGE’nin akıllı sözleşmelerde, merkezi olmayan finans uygulamalarında ve NFT pazaryerlerinde kullanılmasına izin verecek ve böylece faydasını büyük ölçüde artıracaktır.

Dogecoin’in benimsenmesi artıyor

Kısa süre önce St. Vincent ve Grenadinler ile Dubai’de ofisleri bulunan ve bu yıl kurulan BlueBit.io borsası Dogecoin’i ekledi. Bundan önce platform, DOGE rakibi Shiba Inu’yu da listeledi. Bu haftanın başlarında bildirildiği üzere Dogecoin, XLM, LTC ve diğer kripto paralarla birlikte Coinstar zinciri tarafından kripto ATM’lerine eklendi. Coinstar, müşterilerine parayı kriptoya dönüştürmek için operasyonlar sunmaya başlamak için dört yıl önce Coinme borsası ile ortaklık kurdu ve bu deney o kadar başarılı oldu ki, şirket yavaş yavaş ATM’lerine daha fazla token ekliyor. Geçen Ekim ayında, Walmart perakende devi mağazalarına 200 Coinstar ATM’si kurdu, böylece tüketiciler artık ABD marketlerinde kripto satın alma şansına sahip oldu.

240 milyon Doge, anonim kullanıcılar tarafından taşındı

@DogeWhaleAlert tarafından yakın zamanda atılan birkaç tweet’e göre, son birkaç saat içinde anonim cüzdanlar aralarında 200 milyon Dogecoin’e yakın bir miktar taşıdı. 100.029.474 ve 99.999.950 DOGE taşıyan iki transfer fiat olarak sırasıyla 6.8 milyon dolar ve 6.9 milyon dolar değerindeydi. 40.246.379 DOGE’yi havale eden üçüncü işlem, yaklaşık 20 saat önce yapıldı. Bu transferler için alınan ücretler, bankaların genellikle aldığı ücrete kıyasla çok küçüktü ve 0,07 ABD Doları ile 0,31 ABD Doları’nı oluşturuyordu. Sadece bir transfer için ücret 8.72 dolardı ve bu, bankaların 7 milyon doları taşımak için alacağı ücretle kıyaslanamaz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Altcoin Piyasası Karar Aşamasında: Ripple (XRP), BNB ve LTC'nin Geleceği Ne Olacak?
Korku ve Açgözlülük Endeksi Dogecoin İçin Olumlu Sinyaller Veriyor 2
Kaynak: Twitter

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu