Kripto Balinaları, Bitcoin Düşerken Bu Altcoinleri Biriktiriyor

Kripto pazarı son iki ay içinde önemli bir değer düşüşü yaşarken, birkaç büyük balina, token biriktirmeye başlamak için bu fiyat düşüşünü kullandı.

Toplam kripto para piyasası değeri 500 milyar doların üzerinde bir düşüşle 900 trilyon doların oldukça altına düşmüştü. Bu, 2021 başından bu yana en düşük seviyeydi. 

Bitcoin ve Ethereum’daki kayıplar aynı zamanda birkaç büyük altcoin’e de sıçradı ve bunun sonucunda Bitcoin hakimiyeti pazarın %43’üne yükseldi.

Ancak bu fiyat düşüşü, büyük balinaların alımlarını da çekti. Blockchain analitik firması Santiment’ten gelen veriler, üç token birikiminin diğerlerini geride bıraktığını gösteriyor.

AAVE, SAND ve LRC balina birikiminde artış görüyor

Adını taşıyan DeFi protokolünün yerel tokeni AAVE, balina birikiminin bu ayın başlarında toplam arzın %42’sinden %47’sini artırdığını gördü. Ethereum tabanlı DeFi protokolü, kilitlenen toplam değere göre ikinci en büyük protokoldür ve ayın başlarında yaşanan keskin kayıpların ardından toparlanmaya hazır görünüyor.

Bir DeFi erimesine ilişkin korkuları hafifletmek, balinaların AAVE’ye olan ilgisini de artırıyor olabilir.

The Sandbox metaverse’in yerel tokeni olan SAND, proje bir dizi üretken ortaklığı duyururken istikrarlı bir birikim akışı gördü. Sandbox’ın üretken medya markalarına maruz kalması, metaverse’e emsallerine kıyasla, muhtemelen balina ilgisini çeken bir miktar kalma gücü veriyor.

Ethereum tabanlı protokol Loopring’in yerel token’ı olan LRC, son üç ayda balina birikiminde %6’lık bir sıçrama gördü. Bu, bir fiyat düşüşüne rağmen geldi.

ADA, YFI ve DOGE büyük sahiplerini kaybetti

Ancak diğer yandan Cardano, Yearn Finance ve Dogecoin, balina sahiplerinin sayısında azalma gördü.

Özellikle ADA, son üç ayda toplam varlıklarının %10’undan fazlasının boşaltılmasıyla en büyük balina çıkışını gördü.

YFI ayrıca, üretken kurucusu Andre Cronje’nin ani çıkışından sonra düzenli bir çıkış akışı gördü. Cronje’nin önemli bir rol oynadığı bir başka proje olan Fantom da çıkışından bu yana değer kaybetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'in Düşüşünden En Çok Bu Altcoinler Etkilendi

DOGE ayrıca, yatırımcıların Elon Musk’tan gelen olumlu yorumlardan etkilenmemesi nedeniyle ilginin azaldığını gördü. Token üzerindeki gelişme bu yıl büyük ölçüde düştü ve yatırımcılara satın almak için çok az ipucu verdi.

DOGE, Musk ile birlikte, bir piramit şeması yürütmekle ilgili 258 milyar dolarlık bir davada da yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu