Kripto Borsası Gemini, Ripple Kararı Sonrası XRP’yi Yakında Tekrar Listeleyebilir

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Gemini, Cuma günü Ripple’ın yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında elde ettiği zaferin ardından platformunda XRP tokenı tekrar listelemeyi planladığına dair ince bir ipucu verdi.

Bu gelişme, 13 Temmuz 2023 tarihli Yargıç Analisa Torres tarafından verilen Özet Kararın ardından ticaret hacmine göre en büyük kripto borsalarının çoğunun XRP ticaretini tekrar başlatmış olmasına denk geldi. Coinbase ve Kraken’in tokenı tekrar listelemesinin ardından, Gemini’nin de aynısını yapması bekleniyor.

Yargıç Torres, token satışının menkul kıymet teşkil etmediğine dair kararıyla XRP ticaretinin ABD kripto borsalarında tekrar yapılmasının kapılarını etkili bir şekilde açtı. Böylece, tokenın ticaret hacimleri önemli ölçüde artarken, XRP fiyatı neredeyse hemen %60 kadar sıçradı.

Gemini Yakında XRP’yi Tekrar Listeler mi?

13 Temmuz’da borsa, Ripple lehine olan karar göz önüne alındığında platformunda hem spot hem de türev ticareti için XRP’nin listelenmesini değerlendirdiğini bildirdi. Yeni bir ipucunda, Gemini’nin resmi Twitter hesabı, tokenin tekrar listelenip listelenmeyeceği konusundaki bir soruya “Düşünen Yüz Emoji” ile yorum yaptı.

Öte yandan, Gemini’nin kurucu ortağı ve genel müdürü Cameron Winklevoss, Bitcoin birikimi etrafında boğa eğilimi gösterdi. Bitcoin‘in büyük birikiminin, yakın zamanda spot Bitcoin ETF başvurularındaki artışla başladığını belirtti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Balinaları 220 Milyon XRP Taşıdı; İşte Ripple Tarafındaki Son Gelişmeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu