Kripto Düşmanı Peter Schiff, Bankası İçin Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek

Ünlü kripto para eleştirmeni Peter Schiff, Euro Pacific Bank’ı Bitcoin karşılığında satıp satmayacağı sorusuna olumlu yanıt verdi. Schiff, kripto para birimlerinden hoşlanmamasına rağmen, böyle bir anlaşma düzenleyici tarafından onaylanırsa kabul edeceğini açıkladı. Ekonomist, pozisyonunu, her şeyden önce bankanın müşterilerini korumanın kendisi için önemli olduğu gerçeğiyle savundu.

Schiff ayrıca başka bir kullanıcıyla, kripto para birimleriyle uğraşırken, bankasının kapatılacağı konusunda endişelenmesi gerekmediğini, ancak Bitcoin‘in piyasa değerindeki çöküşü konusunda endişelenmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğunu belirtti.

Schiff’in Euro Pacific Bank’ının işinin, Porto Riko yasalarının net asgari sermaye gereksinimlerine uymadığı için durdurulduğunu hatırlayın. Bu olay da bankanın müşteri hesaplarının dondurulmasına neden oldu.

Schiff, düzenleyicilerin bankanın hiçbir kanıtı olmamasına rağmen, vergi kaçırma ve kara para aklama nedeniyle bankayı tasfiye etmek istediğini söyledi. Ancak, bankanın Porto Riko için yeni olduğunu ve olması gerekenden daha az paraya sahip olduğunu açıklayarak gerekli şartların ihlal edildiğini de kabul etti. Kripto düşmanına göre, küçük bir banka işletmek çok pahalıya mal oluyor ve banka operasyonlarından hiçbir şey kazanmadı.

İşte o zaman kripto meraklıları, ekonomistin kripto para birimlerinin bir aldatmaca olduğu ve geleneksel finansın mükemmelliğin zirvesi olduğuna dair açıklamalarını hatırlatarak, onu Twitter’da Bitcoin’in ne kadar önemli olduğu konusunda uyarmaya başladı ve yaklaşımını ve görüşlerini yeniden düşünmeye çağırdı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Macar Politikacı, BTC Madeni İçin Elektrik Çalarken Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu