Kripto eleştirmeni Warren ABD Başkanlık Yarışına Hazırlanıyor - BTC MAGAZİN

Kripto eleştirmeni Warren ABD Başkanlık Yarışına Hazırlanıyor

Wall Street Journal’da yayınlanan bir rapora göre, koyu bir kripto eleştirmeni olan Senatör Elizabeth Warren, 2020 ABD başkanlık yarışı için pazartesi günü bir keşif komitesi oluşturacağını açıkladı.

Warren oluşturacağı keşif komitesi ile birlikte, resmi olarak başkanlık kampanyasını başlatmadan önce fon toplayabilecek ve personel atamaları yapabilecek.

Demokrat politikacı, şirketlere, büyük bankalara ve en son olarak kripto para birimlerine yönelik sert eleştirilerde bulunmuştu.

Ayrıca , web sitesinde, Wall Street karşıtı normal düşüncelerden bazılarını içeren bir duyuru videosu yayınladı. Warren, Pazartesi günü yayınlanan videoda şöyle dedi:

Amerika’nın orta sınıfı saldırı altında. Buraya nasıl geldik? Milyarderler ve büyük şirketler daha fazla turta istediklerine karar verdiler ve politikacıları daha yağlı bir dilim kesmeleri için davet ettiler.


Senatör Elizabeth Warren
Senatör Warren, SEC Başkanına Sanal Para Birimi ve ICO’lar Hakkında Soru Soruyor

Warren, yaptığı duyuru ile, 2020 başkanlık yarışı için şimdiden çalışmaya başlayacak ve birçok demokrat, Başkan Donald Trump’a karşı nasıl bir rekabet çizgisi çekeceği konusunda yardımcı olacak. 2019 ortasından önce kampanya sürecine katılması beklenen diğer demokratlar arasında Kamala Harris, Cory Booker, Kirsten Gillibrand ve eski New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg bulunuyor.

Warren başkanlığının etkisi özellikle kripto endüstrisi için iyiye işaret görünmüyor. Demokrat politikacı özellikle dijital varlıklara ve fon toplama araçlarına (ICO’lar) pek sıcak bakmıyor.  Warren, 2017’de, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda endişeli olduğunu , kripto piyasasındaki oynaklığın birçok Amerikan ailesinin canını yakma potansiyeline sahip olduğunu iddia etmişti.

Aynı şekilde, birkaç ay önce Bankacılık Senatosu Komitesinin bir duruşmasında konuşan Warren, kripto para birimlerini eleştirerek, çalınmasının çok kolay olduğunu ve çok sayıda perakende yatırımcının çeşitli ICO’ların bir sonucu olarak oluştuğunu iddaa etti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu