Kripto Milyarderi Sam Bankman-Fried’ın Kefaleti İptal Edildi, Eski FTX CEO’su Tutuklandı

Amerikan Adalet Bakanlığı’nın (DoJ), FTX Türev Piyasası’nın kurucu ortağı Sam Bankman-Fried (SBF) hakkında kefalet iptali talebi, beklenmedik bir kararla onaylandı.

SBF’nin kefalet macerası yeni bir boyut kazandı

New York’un Güney Bölgesi’ndeki Federal Mahkeme Hakimi Lewis Kaplan, bugün yapılan duruşmada, SBF’nin tanıkla müdahale ettiği suçlamalarına yönelik savunmaları yetersiz buldu. SBF, Bahamalar’da yakalanıp orada kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra geçen Aralık ayında 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılmıştı.

Kefalet şartları başından itibaren eleştiri konusu oldu, ancak SBF’nin avukatlarının işi zorlaştıran birkaç hareketi oldu. Bu hareketler arasında, eski FTX Hukuk Danışmanı Ryne Miller ile iletişime geçmek ve Süper Kupa’yı izlemek için bir VPN kullanmak yer alıyordu.

SBF’nin Caroline Ellison’un kişisel notlarını medyayla paylaşması gibi eylemleri, DoJ’yi FTX kurucusunun kefaletinin iptalini istemeye itti. Tüm bu gelişmelere rağmen, SBF’nin Ekim ayına kadar tutuklu kalacağı kesinleşti.

Sektörde denge mi sağlanıyor?

Bu davanın yakından takipçileri, FTX’in durumunun, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gözetiminde adil olmadığı görüşünde.

Bazı uzmanlar, SEC’nin FTX gibi şüpheli iş modellerine sahip platformları es geçerken, Coinbase ve Binance gibi daha kurumsal platformlara aşırı baskı yaptığını iddia ediyor.

Şimdi SBF’nin tekrar hapse dönmesiyle birlikte, SEC’nin bazı kripto girişimlerine karşı önyargılı davrandığına dair iddiaların azalması bekleniyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase Kullanıcıları Apple Pay ve Google Pay ile Bitcoin, Ethereum Satın Alabilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu