Kripto Para Borsası Kraken’in CEO’su Görevden Ayrılıyor

Wall Street Journal tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre Jesse Powell, Kraken kripto para borsasının CEO’su olarak görevinden ayrılmaya karar verdi. 

Powell’ın yerini şirketin şu anki COO’su Dave Ripley alacak. Ripley’in yerine kimin geçeceği şimdilik belli değil. Powell, işi bırakmasına rağmen, şirkette en büyük hissedarı olarak aktif rol oynamaya devam etmeyi planlıyor. Eski CEO, şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenecek.

2011 yılında kurulan Kraken, en eski kripto para borsalarından biridir. Şu anda, dünya çapında yaklaşık 3.300 çalışanı bulunmaktadır. Geçen yıl Powell, borsasının 2022’de halka açılabileceğini söyledi. Rapora göre, böyle bir plan muhtemelen rafa kaldırılmış olsa da Kraken, kripto para birimindeki sert düşüşe rağmen işe almaya devam eden birkaç kripto para şirketi arasında yer alıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance 1 Milyon Dolarlık Fon ile Avustralya Orman Yangını Bağış Programını Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu