Kripto Para Günlük Ticareti - Başlangıç ​​Olarak Bilmeniz Gereken Her Şey - BTC MAGAZİN

Kripto Para Günlük Ticareti – Başlangıç ​​Olarak Bilmeniz Gereken Her Şey

Bildiğiniz gibi, kripto para piyasası çok yoğun bir pazar; dolayısıyla volatilitesi nedeniyle sık sık değişiklikler meydana geliyor.

Bu nedenle, yeni başlayanların öğrenmeleri için çok fazla stratejileri olduğu için nüfuz etmesi zor olabilir. Çeşitli kripto para ticareti stratejileri arasında günlük ticaret en yaygın olanıdır. Ne anlama geldiğini bilmeden bu terimi daha önce duymuş olabilirsiniz.

Bu yazıda, kripto para birimi ticaretine yeni başlayan biri olarak bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz. Ancak devam etmeden önce, temel soruya cevap verelim – günlük ticaret nedir?

Günlük Ticaret Nedir?

“Gün” ve “ticaret” kelimelerinden terimin ne anlama geldiğine dair bir ipucuna sahip olmalısınız. Kripto para günlük ticareti, kripto paraların satın alınmasını ve aynı ticaret gününde satılmasını içerir.

Bu ticaret stratejisi sadece kripto para piyasasına özgü değildir. Forex, hisse senetleri, emtia ve tahvil piyasaları gibi diğer tüm piyasalarda bulunur. Ancak, her zaman canlı olduğu için kripto para piyasasında farklıdır; aslında, kripto para birimi piyasası kapanmaz.

Günlük Ticaret Kategorileri

Kripto para yatırımcıları pazara çeşitli şekillerde yaklaşıyor; bu nedenle, farklı tipte günlük ticaretçiler vardır. En yaygın olanları ‘Teknik Analistler’ ve ‘Spekülatörler’.

Teknik Analistler

Teknik analistler, piyasadaki mevcut olaylara dayalı ticaret yapan yatırımcılardır. Dışarıda görüntülenen ‘çıkışlar’ ve ‘inişler’ ile hareket etmezler. İlgi alanları, gelecekteki kripto para birimi fiyatlarını tahmin etmelerine yardımcı olduğu için, özellikle geçmişten gelen finansal tablolara yerleştirilir.

Esasen, profesyonel kripto para birimi işlemcilerinin çoğu teknik analistler; ayrıca, yüksek düzeyde pratik deneyim gerektirir. Aynı zamanda kolay bir girişim değildir. Kripto para ticareti grafiklerini (çubuklar, çizgiler, mumlar) anlamak, mükemmel teknik beceriler ve kripto para birimi bilgisi gerektirir.

Spekülatörler

Temel olarak, spekülatör günlük ticaretçileri kripto para piyasasının gözlemcileridir. Spekülatör günlük ticaretçileri piyasa dışındaki olaylardan çıkarımlar yaparlar. Diğer taraftan, birkaç dış güç politik ve ekonomik faaliyetler gibi kripto para piyasasını etkiler. Spekülatörler haberleri takip eder ve ticaretlerini aldıkları bilgilere göre yaparlar.

Kripto Para Günlük Ticaretine Nasıl Başlanır

Takip etmek için günlük işlem yöntemi tamamen tüccara bağlıdır. Ancak yeni başlayanlar olarak, kripto para birimi ticareti yapmaya başlamadan önce izlemeniz gereken bazı adımlar.

Planınızı Tasarlayın

Herhangi bir günlük ticarete başlamadan önce, takip etme planınız olduğundan emin olun. Planınız, ticaret yapmak istediğiniz paraları, işlem tutarlarını, grafik deseni kurulumlarını ve daha fazlasını içermelidir. Sonuç olarak, bu biraz araştırma gerektirecektir.

Başlangıç ​​seviyesi olarak, stop-loss limit ve limit satışlar emirleri günlük işlem planınızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bunlar, düşük veya yüksek bir noktada bir işlemden ne zaman çıkacağınızı belirler. Otomatik olarak ayarlanırlar.

Ayrıca, kripto para birimi yatırımcıları planlarında kripto ticaret botlarını kullanırlar. Bu faydalı olabilir, ancak dikkatle yapılmalıdır.

Analiz Yap

İster teknik bir analist ister spekülatör olmayı tercih edin, yine de piyasa analizi yapmanız önerilir. Günlük işlemlerde, %100 olmasa bile işlem grafiklerini anlamanız gerekir.

İşlem süresi kısa bir aralıktır, bu nedenle gerçek zamanlı olarak gerçekleşen fiyat eğilimleri ve değişikliklerinde hızlı bir şekilde hareket etmelisiniz.

Kâr Edin

Her ticaretin amacı budur – kar etmek. Nakit çıkışı ve kar elde etmek için ideal zamana dikkat etmeniz gerekir. Ticari fiyat, kar elde etmeden önce limit satış emrinize ulaşmamalıdır.

Kripto para birimi günlük ticaretinde, ticaretciler genellikle her bir ticaret yoluyla küçük karlar elde etmeyi amaçlar. Günün sonunda, her ticaretin birikmiş karları ana kar olur. Her işlem için ödemeniz gereken komisyon ücretlerini unutmayın. Kripto para birimi günlük işleminizden kar elde etmek de zararı belirlemenizi içerir. Her işlemde küçük kayıplarla karşılaşmak, işlem gününün sonunda önemli bir düşüşe neden olabilir.

Sonuç Olarak

Kripto para birimi ticaretine yeni başlayan biri olarak, kripto pazarındaki günlük değişiklikleri incelemek ve anlamak için zaman harcamalısınız. Bahsetmemek gerekirse, deneyimi elde etmelisiniz ve bu zaman gerektirir.

Ancak, kripto para birimi günlük işlem için belirli bir yol yoktur. Ayrıca, kripto para yatırımcıları çeşitli ticaret stratejilerinden yararlanır ve kişiselleştirilmiş planınızı hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen adımları uygulayarak başlayabilirsiniz.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu