Kripto Paralar Wall Street'e Geldi - BTC MAGAZİN

Kripto Paralar Wall Street’e Geldi

Endeks sağlayıcısı S&P Dow Jones Indices, önde gelen kripto paraların 550 tanesini takip etmek üzere kripto para endekslerini başlatmak için kripto tabanlı Lukka ile ortaklık kurdu.

1882 yılında kurulan S&P Dow Jones Indices, S&P Global, CME Grup ve News Corp. arasında bir ortak girişimdir. Geleneksel finans piyasalarına yatırım ve karşılaştırma endeksleri sağlamada liderler arasındadır.

Bugün günün erken saatlerinde Reuters tarafından bildirildiği üzere, New York merkezli kuruluş, kripto para birimi alanına da girmeyi planlıyor. Rapora göre, S&P Dow Jones Indices, 2021 yılında kripto para birimi endekslerini yayınlamak için dijital varlık şirketi Lukka ile ortaklık kurdu.

Yenilikçi endeksler, Lukka’dan gelen verileri 550’den fazla dijital varlıkta kullancak. Yeni ürünlerden yararlanmak isteyen yatırımcılar, kripto para birimleri üzerine özelleştirilmiş endeksler ve diğer karşılaştırma araçlarını oluşturmak için endeks sağlayıcısı ile birlikte çalışabilecekler.

S&P Dow Jones Indices küresel inovasyon ve strateji başkanı Peter Roffman, endekslerin piyasaya sürülmesinin artan popülariteye ve kripto para birimlerine yönelik talebe bir yanıt olarak geleceğini iddia etti.

Bununla birlikte, kripto para birimi alanının ve özellikle de Bitcoin’in geleneksel finas kuruluşları ve bireylerden büyük ilgi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bildirdiğimiz üzere, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkındaki düşüncelerini dile getirdi ve “Bitcoin’in muhtemelen küresel bir pazar haline gelebileceğini” söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu