Kripto Piyasası Kırmızıya Büründü, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Düşüyor

Kripto para piyasası, Pazar günü %3,75 düşüşle 798.05 milyar dolara düştüğü için yeni bir dip görüyor. FTX’teki kargaşanın ardından, son 24 saat içinde en önemli iki kripto para birimi Ethereum ve Bitcoin, sırasıyla %3,77 ve %2,87’lik düşüşle kırmızıda işlem görüyordu. Dogecoin %7,54 düştüğü için büyük bir kayıpla karşı karşıya kaldı. 

FTX İflası

FTX’in çöküşünün ana nedeni, fonların ve likidite yönetiminin yanlış yönetimi olmuştur. Ayrıca, yatırımcılar tarafından büyük para çekme işlemleri ve ardından bir hacker’ın kripto paralarını çalması da vardı. FTX’in yerel token’ı FTT, Kasım ayının ikinci haftasında çöktü. 

Bu arada, yaklaşık 600 milyon dolar çaldığı iddia edilen bilgisayar korsanı, kripto paraları Bitcoin’i temsil eden diğer blok zinciri tabanlı token olan renBTC’de alıp satıyor. Bilgisayar korsanı en az 228.523,83 Ether ile şu anda dünyanın en büyük 35. Ethereum sahibidir. FTX, bilgisayar korsanının izini sürmek için meslektaşlarından yardım istedi. 

Taraftar tokenları düşük seviyede

Devam eden dünya kupası için milli takım futbol token’ları da düştü. Taraftar token’ı CHZ bile, Dünya Kupası’nın devam etmesine rağmen %17’nin üzerinde düştü. Diğer taraftar token’ları da düşüşle karşı karşıya. 

Kripto dünyasını ne bekliyor?

Uzmanların tahmin ettiği gibi, bir ayı piyasası rallisi yakın. Tahmin edilebileceği gibi, ayı piyasası rallisi yaklaşırken kripto piyasası toparlanacak. Takma adla anılan kripto analisti Capo, son Twitter gönderisinde Bitcoin’in yeniden toparlanacağını ve bunun an meselesi olduğunu tahmin etti. Capo, Bitcoin hakkında tahminlerde bulunuyor. Bitcoin’in düşüşüyle ​​ilgili çoğu yorumu gerçekleşti. Bugün de tweet atarak, bu haftanın belirleyici bir hafta olacağını ve teslimiyetin başladığını söyledi.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcılarının Sayısı Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu