Kripto Piyasasında Ark Invest Bitcoin ETF Spekülasyonu

Kripto para sektöründe, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakında Ark Invest Bitcoin ETF’ye onay verebileceği yönünde spekülasyonlar bulunuyor.

BlackRock, Wisdom Tree, Valkyrie Investments, VanEck ve Fidelity gibi finans devlerinin, Cathie Wood’un Ark dışında Bitcoin ETF’leri için başvuruda bulunduğu bu dönem, ana akım sektörün kripto piyasa ekosistemine gerçekleştireceği en büyük atılım olabilir. Kasım 2024’te ABD başkanlık seçiminin yapılacak olmasıyla, ABD düzenleyicilerinin bu büyük kararı yakın bir zamanda alıp almayacakları merak konusu.

Son dönemde başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., Florida Valisi Ron DeSantis ve BlackRock CEO’su Larry Fink gibi etkili isimler, kripto sektörünün finans dünyasındaki potansiyeli hakkında görüş belirtti. Bu arada, Bitcoin fiyatı, 29.000 doların altında yatay bir hareketi sürdürüyor.

Ark Bitcoin ETF ve SEC’in Son Tarihi

Bloomberg Intelligence verilerine göre, Ark 21Shares Bitcoin ETF başvurusu, SEC yetkililerinin yanıt vermesi gereken hemen sonraki tarihte sıraya alınmış durumda. Ark ETF için bir sonraki önemli tarih 8 Ağustos 2023, Pazar günü iken, SEC’nin nihai son tarihi 27 Aralık 2023’tür.

Ark Invest’ten sonraki önemli tarih, Bitwise ve BlackRock’ın başvuruları için ajans yetkililerinden herhangi bir hareket bekleniyor. 1 Eylül 2023’ten itibaren, çeşitli ETF başvuru sahipleri için bir dizi SEC son tarihi sıralanmış durumda. Ark’ın BlackRock’a karşı birincilik avantajı elde edip edemeyeceği henüz belli değil. Ark, 28 Haziran 2023’te, ABD merkezli kripto borsası Coinbase ile bir gözetim paylaşım anlaşmasının eklenmesi hakkında dosyasını değiştirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan, Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu