Kripto Piyasasında Rüzgarlar Değişiyor: Bitcoin Sert Düşerken Ethereum’da Yükseliş Bekleniyor

Bitcoin’deki son sert düşüşle, kripto piyasası alarm zilleri çalmaya başladı. CrediBULL Crypto’nun iyimser tahminleri ve Ethereum’da yaşanan olumlu değişimler ile kripto dünyasında neler olup bittiğini yakından inceleyelim.

Bitcoin fiyatı, %10’luk keskin bir düşüşle 29k seviyesinden 25k seviyesinin altına geriledi. Bu düşüş, ayısal bir sapma oluşumu ve Double Top modelinin tamamlanmasına bağlanıyor. Şu anda Bitcoin’in piyasa etkisi yarıya düşerek %50’nin altına indi ve fiyatı önemli olan 200 haftalık hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu arka planda, kripto korku ve açgözlülük endeksi, bir günde 50 (nötr) seviyesinden 37 (korku) seviyesine hızla düştü.

Bu, zihnlerde şu soruyu oluşturdu: Bitcoin fiyatı 20.000 dolara mı çakılacak?

Tanınmış Analist, 25.000 Doların Altına Düşüşü Reddediyor

18 Ağustos’ta CrediBULL Crypto, son kripto piyasa satışında birçok kişinin gözden kaçırdığı önemli bir ayrıntıyı ortaya koydu. Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in, Ethereum ve birçok altcoin’i geride bırakarak yeni bir zirve yapacağına inanıyor.

Bitcoin’in, Ethereum’un desteğini kırdığı son piyasa düşüşünde yerel düşük seviyesini koruduğunu vurguladı. Bu, oldukça önemli bir gösterge olarak görülüyor. Benzer bir piyasa senaryosunu, 2020’de Bitcoin’in 10k değerinde olduğu bir dönemde hatırlattı. Bu, Bitcoin’in 60k+ seviyesine doğru olan meteorik yükselişinden hemen önceydi.

“O dönemde, Bitcoin’in öncülüğünde 20k+ seviyelerine doğru devasa bir yükseliş bekliyordum ve o zaman bu aynı tahmini vurgulayan bir video yayınlamıştım.”

CrediBULL Crypto

CrediBULL Crypto, Bitcoin’in 25.000 doların altına düşmeyeceğine olan inancını sürdürüyor. Bu iyimser duruşa, Rekt Capital ve Crypto Birb gibi diğer piyasa yorumcuları da katılıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Borsalardan Çekiliyor, BTC Fiyatı Artacak mı?

Öte yandan, Ethereum’un fiyatı, günün en düşük seviyesi olan 1.551 dolardan bir toparlanma yaparak 1.677 dolara yükseldi.

ABD SEC’nin Ethereum vadeli ETF’lerini onaylama olasılığına dair spekülasyonlar, Ethereum’a yönelik negatif duyarlılığı hafifletti. Buna karşılık, Conflux, XRP, Litecoin, ApeCoin, Bitcoin Cash ve Sei gibi altcoinler son 24 saatte %10’dan fazla düştü.

Şu anda yatırımcılar, bir Bitcoin ETF onayı ve belirsizlik ortasında net bir yön sağlaması için Grayscale ile SEC arasındaki dava kararını bekliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu