Kripto Piyasasında Satış Baskısı Başladı, Bitcoin Bir Haftanın En Düşük Seviyesinde

Daha geniş kripto para piyasası değeri 1 trilyon doların altına düştüğü için kripto pazarında satış baskısı bir kez daha yeniden başladı. 

Bugün erken saatlerde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin bir haftanın en düşük seviyesine dokundu ve şu anda 20.829 $’dan el değiştiriyor.

BTC, 200 WMA’sının üzerinde haftalık bir kapanış yapamadığı ve bu nedenle direnci bir destek seviyesine dönüştüremediği için Bitcoin bir kez daha satış baskısı altına giriyor.

Bu son geri çekilme, BTC fiyatının bir kez daha 20.000 $ seviyelerinin altına düşme olasılığını artırarak Bitcoin’in sürekli toparlanmasına bir engel oluşturdu. Bloomberg TV’ye konuşan Fairlead Strategies’in kurucu ortağı Katie Stockton şunları söyledi:

“Geçtiğimiz birkaç hafta içinde biraz istikrar kazandık ve bu, bazı insanlara belki de bir dibe vurulduğuna dair güven verdi. O kadar ikna olmadık.”

Piyasa Hareketini Etkileyen Küresel Makrolar

Tüm gözler şu anda küresel makrolarda ve Fed’in bu hafta yapacağı faiz artırım duyurusunda. Sektör uzmanlarına göre, Fed’in bu hafta 75 baz puanlık bir faiz artırımı açıklaması bekleniyor. Ancak, Haziran ayı enflasyon rakamlarının beklenenden yüksek gelmesiyle 100 baz puanlık bir artış için yeterli olasılık var.

Öte yandan, şu anda kripto alanında artan bir düzenleyici inceleme var. ABD SEC, kripto piyasası çöküşünün ve en büyük kripto borç verenlerden bazıları tarafından açılan iflasların ardından önlemleri hızlandırdı. Bildirildiğine göre SEC, kripto borsası Coinbase’i araştırıyor.

Bu koşullar altında, kripto para piyasasının dalgalanmaya devam etmesi muhtemel. Popüler kripto piyasası analisti Rekt Capital durumu şöyle açıklıyor:

“Geçen haftaki güçlü bir haftanın ardından, Kripto piyasası BTC, ETH ve birçok Altcoin küçük bir geri çekilmeye hazır görünüyor ve birçok Altcoin, önceki dirençlerin yeni desteklere yönelik önemli yeniden testleri olarak görülebilecek sağlıklı düşüşler için konumlanmış görünüyor”.

Bitcoin için 20.000 dolar şu an için çok önemli bir destek seviyesi olmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CME Bitcoin Opsiyon Sözleşmeleri İçin Tarih Verdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu