Kripto Portföyünüzü Takip Etmeniz İçin En İyi Uygulamalar

Çoğumuz birden fazla kripto para borsasında ve cüzdanda varlıklara sahibiz. Her birini sıra sıra kontrol etmek hem uğraştırıcı hem kafa karıştırıcı. Bu işlemleri kolaylaştırmak için piyasada birçok kripto portföy takipçisi var. Hangi kriptoyu ne zaman, hangi fiyattan, ne kadar satın aldığınızı, portföyünüzdeki kriptoların ağırlıklarını, kâr zarar mali tablosunu ve daha fazlasını görebileceğiniz kripto portföy izleyiciler listesine bu içerikte göz atacağız.

Onlarca borsa, binlerce alternatif kripto para içinde hem yatırım yapmak hem de yatırımları takip etmek bir yerden sonra zor hale geliyor. Portföyünüzü doğru şekilde yönetmek ve çeşitli kripto paralarınızın değerini takip etmek için oluşturulan dijital araçlar, isterseniz manuel olarak kripto eklemenize olanak sağlayarak, isterseniz de borsa ve cüzdanlarınıza bağlanarak portföyünüz hakkında size detaylı bilgi verebilir.

Portföyünüzde ne kadar varlık varsa onları yönetmek için o kadar çok zaman ayırmanız gerekiyor. Portföy izleyiciler, fiyat hareketlerini izleyip yatırımlarınızı tek bir yerden takip etmenizi sağlar. Farklı platformlarda tekrar tekrar oturum açmanıza gerek kalmadan cüzdanlarınızdaki kriptoları organize etmek için portföy takip edici kullanmalısınız.

Shrimpy

Kripto Portföyünüzü Takip Etmeniz İçin En İyi Uygulamalar 2
Shrimpy

Shrimpy; Metamask, KuCoin, Binance, Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere 35’ten fazla cüzdan ve borsayı bağlayarak stratejilerinizi geriye dönük olarak test edebileceğiniz ve kripto portföyü dengeleme stratejinizi otomatikleştirebileceğiniz bir platformdur. Platforma verilecek API ve key, diğer tüccarların stratejilerini kopyalayabilmenizi sağlar.

Başlangıç, profesyonel ve kurumsal olarak üç farklı plana sahip platformda yeni başlayanlar için uygun olan planın fiyatı aylık $19’dır. Yatırımlarını aktif olarak kontrol etmek isteyen ve sık işlem yapan tüccarlar için profesyonel hesabın aylık fiyatı $3, kurumsal düzeyde portföy yönetimi yapmak isteyen şirketler için ise kurumsal planın fiyatı aylık $299’dır.

Coinstats

Kripto Portföyünüzü Takip Etmeniz İçin En İyi Uygulamalar 3
Coinstats

Coinstats, NFT, kripto para ve DeFi varlıklarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayan kapsamlı bir araç setiyle birlikte gelir. 75’ten fazla platformu destekleyen Coinstats; Coinbase, Binance ve Bitmex gibi merkezi borsalara, Ethereum cüzdanı, Metamask gibi Web3 cüzdanlarına ve Celsius gibi merkezi lending platformlarına bağlanabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chia (XCH) Nedir? Chia (XCH) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Coinstats’taki ücretsiz paket, beş adet platformdaki portföyünüzü bağlayabilmenizi sağlar. Premuim paket ise daha çok araç ile sınırsız bağlantı kurma hakkı sağlar ve aylık üceti yalnızca $7,49’dır.

CoinTracker

Kripto Portföyünüzü Takip Etmeniz İçin En İyi Uygulamalar 4
CoinTracker

Portföy dağılımınızı ve yatırım performansınızı gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlayan CoinTracker, toplamda 350’ye yakın borsa ve 10.000’den fazla kripto para birimini desteklemektedir. CoinTracker’ın bir diğer amacı da kripto vergi kurallarına uymanıza yardımcı olmaktır. Sağlanan araçlar sayesinde vergi raporunuzu koalyca oluşturup indirebilirsiniz. Ücretsiz paket, $14’lık meraklı paketi, $99’lık profesyonel paketi ve özel hizmetler bulunmaktadır. Ücretler aylıktır.

Coin Market Manager

Kripto Portföyünüzü Takip Etmeniz İçin En İyi Uygulamalar 5
Coin Market Manager

CMM, bir portföy takipçisi olmasının yanı sıra otomatik günlük tutma hizmeti ve analitik araçlar sağlayan bir platformdur. Ticaret günlüğünüzü oluşturmanıza yardımcı olan platform, Bittrex, Bitmex, Bybit, Binance, Deribit ve FTX borsalarıyla uyumludur. 14 günlük ücretsiz deneme hesabı sunan platform, sonrasında ücretsiz hesapla devam etmenize izin verir. İsterseniz aylık $69 fiyatlı profesyonel hesabı veya $90 fiyatlı kurumsal hesaba da abone olabilirsiniz.

Kripto portföy izleyicileri, kripto yatırım fırsatlarını yakalamanızı veya riskli anlarda stablecoinlere veya fiat paralara geçmenizi kolaylaştıracak araçlara sahiptir. Rapor alma, analitik yürütme, alım satımlarınıza yardımcı olacak başka hizmetler ve avantajlar sunan bu uygulamaların çoğu ücretsiz deneme sürümlerine veya tutorial’lara da sahiptir.

Portföy takipçisi seçerken üst düzey güvenlik sunmasına, birçok kripto para borsası ile entegre olabilmesine, fiyatlandırmasına ve anlık ve otomatik olarak portföy takibi yapabilmesine dikkat etmelisiniz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu