Küçük Yatırımcılar Dip Beklerken Balinalar Bitcoin Biriktirmeye Devam Ediyor

Küçük Bitcoin yatırımcılarının çoğunluğunun bir dip beklentisiyle durduğu bir zamanda, büyük Bitcoin balinaları sessizce ucuz fiyatlarla birikim yapıyor. Bitcoin fiyatı son üç ayda keskin bir şekilde düştüğünden, kripto piyasası büyük bir satış faaliyetine tanık oldu.

Küçük Yatırımcıların Balinalara Karşı Zıt Stratejileri

Zincir üstü veriler, fiyatlar oynaklık göstermeye devam ederken, küçük ve ortalama yatırımcıların büyük bir kısmının beklemeyi tercih ettiğini gösteriyor. Veriler, büyük bir trader topluluğunun kripto pazarından ayrılmadığını ve sadece Bitcoin dibini beklediğini ortaya çıkardı.

Şu anda kripto borsalarında 25 milyar dolar değerinde stablecoin bulunuyor. Bu, likidite yapan yatırımcıların oynaklık olduğu için doğru satın alma fırsatını bekledikleri anlamına gelir.

Tam tersine, büyük Bitcoin balinaları agresif bir şekilde ucuz fiyatlarla Bitcoin biriktiriyor gibi görünüyor. Twitter’da Doctor Profit adıyla anılan bir kripto meraklısı, bu aktiviteyi gösteren verileri açıkladı. Büyük balinaların toplam Bitcoin arzının şaşırtıcı bir şekilde %45,6’sına sahip olduğu söyleniyor:

“1000 Bitcoin veya daha fazlasına sahip olan balinalar, doğrudan borsalardan ayda 140 bin BTC alarak, bakiyelerine agresif bir şekilde artırıyor. Balinalar artık 8.69 milyon $ BTC’ye sahip (toplam arzın %45,6’sı). Balinalar ve büyük IQ için satın alma ve düşük IQ’lar için satma sezonu.”

Bitcoin Fiyat Hareketi Cesaret Vermiyor

Bu arada, Bitcoin’in son birkaç aydaki fiyat hareketi, küçük ve ortalama bir trader için cesaret verici bir eğilim oluşturmuyor. Son üç ayda Bitcoin, yaklaşık 46.000 $ aralığından %60’a kadar düştü.

Bitcoin son 24 saatte %0,43 artışla 19.297 dolardan işlem görüyor. Geçen haftaki fiyatlarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin %9,18 değer kaybetti. Ayrıca bugün, Bitcoin 18.729 $ ile 24 saatin en düşük seviyesine inerek döngüde daha derin bir dip korkusunu artırdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Piyasası Canlanıyor: Bitcoin ve Altcoinlerde Yükseliş Sinyali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu