Küresel Ekonomide Resesyon Riski Artıyor, Bu Durumda Bitcoin Nasıl Bir Performans Gösterebilir?

Potansiyel bir ekonomik durgunluk endişeleri piyasalarda belirse bile, kripto para birimi alanı nispeten daha az değişken görünüyor. İlginç bir şekilde, Beyaz Saray geçen hafta bir blogda resesyonun resmi tanımının tam olarak ne olduğunu tartışmıştı. Raporda, son düşüşün bir resesyonda olduğumuz anlamına gelme ihtimalinin düşük olduğu belirtildi. Bu, ekonominin gelecekte bir resesyona girmesi durumunda Bitcoin’in nasıl performans göstereceği sorusunu gündeme getiriyor.

Tüm makroekonomik engellerin ve seri kripto ile ilgili aksiliklerden kaynaklanan genel belirsizliğin ortasında, Bitcoin de son zamanlarda olumsuz etkilendi. Bununla birlikte, Bitcoin’in (BTC) son zamanlardaki düşüşü, hala bazı yüksek performanslı geleneksel varlıklardan daha kötü değil. Crypto Compare’den alınan verilere göre, 2022’nin ikinci çeyreği, Bitcoin’in tarihindeki en kötü ikinci üç aylık performansını kaydetti.

“Q2, Bitcoin’in (BTC) tarihindeki ikinci en kötü üç aylık performansını yaşadığını gördü. Çarpıcı bir şekilde, çeşitli büyüme stokları, çok daha düşük oynaklıkla bile, bu dönemde BTC’den hala düşük performans gösterdi.”

İkinci çeyrekte sık sık karşıdan esen rüzgarlarla birlikte yüksek türbülansa tanık olunması toparlanmayı zorlaştırdı. Bir kripto etkileyicisi olan Coin Bureau, çeyreğin “kripto tarihinde rezil bir şekilde geçeceğini” söyledi.  Bureau, ”O kadar çok şey oldu ki, tek bir raporda özetlemek zor” diye ekledi.

Dönem boyunca böylesine kötü bir performansa rağmen, Bitcoin (BTC), piyasadaki bazı büyük şirket hisselerini geride bıraktı. Peloton, Netflix, Roblox ve Snapchat şirket hisseleri ile karşılaştırıldığında, Bitcoin (BTC) 2022’nin ilk yarısında daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, makroekonomik olaylar zaman zaman kripto fiyatlarını açıkça etkilemeye devam ediyor. Bitcoin’in kendisini makro bağlantılardan izole edip etmeyeceği görülmeye devam ediyor.

Dönem boyunca, Bitcoin fiyatında büyük bir düşüşe tanık olduk. BTC, 2022’nin başında 47.000 doların üzerindeyken Haziran ayında 20.000 doların altına düştü. Yazım anında, Bitcoin son 24 saatte %4,31 düşüşle 20.932 $’dan işlem görüyor. Sadece üç ay öncesine kadar, en iyi kripto para birimi 40.000 dolar civarında işlem görüyordu. Son zamanlarda, Elon Musk’ın Tesla’sının BTC varlıklarının %75’ini sattığını açıklamasının ardından kripto varlığı kayıplar yaşadı. Şirket genel likiditeyi korumak için holdinglerinin satıldığı açıkladı. Ancak Musk, şirketinin gelecekte Bitcoin varlıklarını artırmaya açık olduğunu söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son Yükselişle Bitcoin (BTC) Fiyatı 30.000 Doların Üzerine Ulaşacak mı?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu