Lagarde: Kripto Para Birimleri Gibi Yeniliklere Açık Olunmalı - BTC MAGAZİN

Lagarde: Kripto Para Birimleri Gibi Yeniliklere Açık Olunmalı

Avrupa Merkez Bankası (AMB) başkan adayı ve eski Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanı Christine Lagarde 4 Eylül’de, merkez bankalarının ve finansal denetçilerin tüketicileri korumasını, aynı zamanda kripto para birimleri gibi yeniliklere açık olmaları gerektiğini belirtti.

Değişiklikler fırsattır

IMF açılış konuşmasında Lagarde, Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Para İşleri Komitesine, merkez bankalarının ve mali düzenleyicilerin değişimin sunduğu fırsatlara açık olması gerektiğini söyledi.

“Yeni teknolojiler söz konusu olduğunda – dijital para birimleri dahil – bu, finansal istikrar, mahremiyet veya cezai faaliyetler açısından risklere karşı uyanık olmak ve teknolojinin kamu yararına yönlendirilmesi için uygun düzenlemenin sağlanması anlamına geliyor. Fakat aynı zamanda yenilikten daha geniş sosyal faydaları tanımak ve onlara alan geliştirmelerine izin vermek anlamına geliyor. ”

Lagarde

Ayrıca Lagarde, eğer AMB başkanı olacaksa, önceliklerinin kurumun yetki ve çevikliği, kapsayıcılığı ve çeşitliliğine bağlı olacağına söz verdi.

Lagarde Şubat ayında kripto para birimlerinin düzenlenmesinin “kaçınılmaz” olduğunu ve uluslararası düzeyde gerekli olduğunu iddia etti. 

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu