Latin Amerika'nın En Büyük Bankası ICO Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Latin Amerika’nın En Büyük Bankası ICO Başlatıyor

Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası Banco BTG Pactual SA, kendi Blockchain bazlı güvenlik tokenini piyasaya sürdüğünü bildirdi.

Brezilya’daki sıkıntılı gayrimenkul varlıkları ile desteklenecek olan “ReitBZ” adlı tokenin, bankanın emlak işini uluslararası yatırımcılara geleneksel yöntemlerden daha düşük maliyetlerle yapmalarını sağlayacağı bildiriliyor.

Banco BTG Pactual SA’ın projeden sorumlu ortağı Andre Portilho’nun, bankanın teknolojiyi yıllar önce kripto-parasal sistemin ardında keşfetmeye başladığını ve Bitcoin (BTC) ve diğer para birimlerinin çok değişken olduğunu, ancak bu tokenle bir fırsat yakalamayı düşündüklerini bildirdi. Banka, ilk madeni para teklifi (ICO) ile 15 milyon dolar elde etmeyi bekliyor.

Yatırımcılar, Gemini Doları (GUSD) veya Ethereum (ETH) kullanarak ReitBZ’yi özel bir platform üzerinden satın alabilecekler.

Eylül 2018’de Brezilya’nın en büyük aracı kurumu olan Grupo XP, Bitcoin ve Ethereum için XDEX adında bir borsa başlatarak kripto alanına girme planlarını açıkladı. Grupo XP CEO’su Guilherme Benchimol, şirketin yatırımcılar arasında kripto para birimlerinin popülerliği nedeniyle kripto işine girdiğini söyledi.

Japonya’nın bankacılık devi Mizuho Financial Group, 1 Mart’ta ödemeler ve havale hizmetleri için kendi stabil coinini açacağını açıkladı. Coinin, kasada QR kodlarını kullanarak, J-Coin Pay adlı bir mobil uygulama tarafından yönetileceği bildirildi.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu