BlackRock CEO'su: Libra Bir Kripto Para Değil ! - BTC MAGAZİN

BlackRock CEO’su: Libra Bir Kripto Para Değil !

Dünyanın en büyük borsa yatırım fonu sağlayıcısı BlackRock CEO’su, Facebook’un Libra‘sını bir kripto para olarak görmediğini söyledi.

CNBC’nin 19 Temmuz’daki röportajında ​​BlackRock’ın CEO”su Larry Fink, sınır ötesi işlemlerde yabancı para birimini değiştirmeyi demokratikleştirmenin ve değiş tokuş ücretlerini düşürmenin büyük bir ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Mali yönetici, dünya çapında para göndermesi gereken kişilerin işlemlerini genellikle yüzde beş ile on arasında ücret alan kuruluşlar aracılığıyla yaptıklarını iddia ederek, sınır ötesi işlemler sorununa dikkat çekti.

Dünyanın en büyük borsa yatırım fonu sağlayıcısı BlackRock CEO'su, Facebook’un Libra'sını bir kripto para olarak görmediğini söyledi.
Larry Fink-BlackRock Ceo

Bununla birlikte, dünyanın küresel para işlemlerini demokratikleştirmek için yeni bir para birimi yaratmaya ihtiyaç duymadığını, buna teknolojiyle ulaşılması gerektiğini  savundu:

 “Yeni bir para birimi oluşturmamız gerektiğini düşünmüyoruz, ancak tüm para birimlerini anında kalibre etmek için kullanılan bir teknoloji yapılmalı. ”

Fink, küresel finansal sistemin işletme ücretlerini azaltmak için Libra gibi uluslararası bir para birimine ihtiyaç duymadığını belirtti. Bunun yerine, her işlemde belirli bir teknolojik mekanizmanın dahil edilmesinin işlem maliyetini en aza indireceğini söyledi.

“Libra’ya ihtiyacın yok. Birkaç temel nokta için anında eurodan dolara para kazandırabilen ve kalibre edebilen bilgisayarlarınız var. ”

Blackrock’un BTC vadeli işlemlerine yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere Bitcoin (BTC) pazarındaki potansiyel katılımı değerlendirmek için bir çalışma grubu kurduğu bildiriliyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu