LidkedIn Raporuna Göre Blockchain Bir Numaralı 'Zor Beceri' - BTC MAGAZİN

LidkedIn Raporuna Göre Blockchain Bir Numaralı ‘Zor Beceri’

Blockchain, 2020 yılı için LinkedIn tarafından derlenen yeni bir raporda bir numaralı “zor beceri” olarak listelendi.

LinkedIn’in raporunda geçtiğimiz yıl bulut bilişim, yapay zeka ve analitik akıl yürütme en çok talep gören zor beceriler listesinin başındaydı. Hepsi bu yıl yine listede, ancak bir yıl önce listede olmayan bir beceri olan Blockchain, 2020 için en çok talep edilen zor becerilerin başında geliyor.

LinkedIn araştırmacıları “en yüksek oranda işe alınan” kullanıcıların profillerini analiz ettikten sonra, Blockchain’in en çok talep gören beceri olduğunu tespit ettiler. En çok aranan mesleklerde üst sıralarda yer almanın bir sonucu olarak, işverenlerin Blockchain alanında çalışabilecek insanlara yüksek ücretli ödeme yapmaya hazır oldukları tahmin ediliyor.

Blockchain ilk olarak kripto para dünyasından ortaya çıktı ve bir iş çözümü haline geldi. Bu da, Blockchain’i kullanmak için arka plan ve uzmanlığa sahip yeni işe alımlar yapmak için finansal hizmetlerde olmanız gerekmediği anlamına geliyor.

LinkedIn, Blockchain ile ilgili becerilere en çok değer veren şirketlerin ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Avustralya’da olduğunu açıkladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu