Litecoin (LTC) Yükseliyor, İşte Nedeni!

Dijital gümüşün rallisi, kripto para piyasasının beklemediği bir şeydi. Ancak Litecoin’in fiyatı bir aydan kısa bir sürede 83 dolara ulaştı. Tüm bunlar, piyasadaki dijital varlıkların çoğunun performansını ezen, piyasadaki ciddi baskı sırasında oldu.

83 doların üzerine sıçrama ve %8’lik büyük artış, çoğunlukla son birkaç aydır LTC biriktiren ve elinde tutan büyük cüzdanlardaki hareketsiz token’ların hareketiyle beslendi. Sağlanan zincir üstü verilere göre, dört yılda izlenen en büyük atıl token hareketiydi.

Bununla birlikte, Santiment analizi kafa karıştırıcı olabilir: Büyük varlıkların ağ üzerindeki hareketi, kripto paranın değerine herhangi bir ek destek sağlamamalıdır çünkü varlığın fiyatını yukarı çekmeye istekli boğalar için herhangi bir fon sağlamaz. Tarihsel olarak, atıl kripto paraların hareketi, piyasada yaklaşmakta olan satış baskısının bir işareti olmuştur. Ancak Santiment’in analizinin arkasındaki mantık, söz konusu varlıkların yönüne dayanmıyor.

Hareketsiz cüzdanlardaki artan aktivite, birikimden dağıtıma doğru bir döngü değişiminin işareti olabilir. Aynı tür ağ davranışına Eylül-Kasım 2021’de, Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı ve hareketsiz cüzdanların etkinliğinin katlanarak arttığına tanık olduk. 2017’de kripto para piyasası rallisinden bu yana hareket etmeyen LTC’lerin sayısı göz önüne alındığında, Litecoin yerel zirveden kilometrelerce uzakta olabilir ve endüstri tarihindeki en kötü piyasa koşullarından biriyle mücadele ederken bize eşi benzeri görülmemiş güçlü performans göstermeye devam edecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum 4. Doğum Gününü Kutluyor!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu